בית / טאבלטים ומחשבים ניידים / טאבלט מומלץ – איך לבחור טאבלט -מדריך והמלצות

טאבלט מומלץ – איך לבחור טאבלט -מדריך והמלצות

טאבלט מומלץ- רבים האנשים שמבולבלים מהיצע הטאבלטים המטורף שיש היום בשוק, בכתבה זו נדבר על מה צריך להסתכל כשבוחרים טאבלט- למה צריך לשים לב.

נביא גם המלצות לטאבלטים איכותיים וטובים מהשוק הסיני שמהווים תחליף מצויין לטאבלטים היקרים שבשוק ומספקים כל מה שהטאבלטים היקרים מציעים ואף יותר.

לפני שאנו בוחרים את הטאבלט שלנו יש כמה דברים שאנחנו חייבים להחליט כמו גודל המסך, וסוג מערכת ההפעלה, לבסוף כמובן שנדבר על המפרט והמחיר.

גודל הטאבלט הוא החלטה קריטית וחשובה מאוד הרי אם הוא יהיה גדול מידי וכבד מידי נתעצל לקחת אותו איתנו, ואם הוא יהיה קטן מידי אז נגיד לעצמינו טוב נו כבר יש לי סמארטפון באותו גודל.

כנ"ל לגבי סוג מערכת ההפעלה, אנו רוצים להתאים את מערכת ההפעלה לצרכים שלנו בהמשך נסביר את כל היתרונות והחסרונות שבשני המערכות הפעלה.

טאבלט מומלץ – איך לבחור טאבלט?

גודל מסך

כאמור לפני שאנחנו מחליטים כל דבר שקשור למפרט הטכני, חברה ופיצ'רים ואפילו לפני סוג מערכת ההפעלה, חשוב מאוד לדעת איזה גודל אנחנו רוצים, יש מגוון גדלים בשוק, מ-7 עד 14 אינץ' בהמשך הכתבה ניתן כמה המלצות גם, אתם יכולים לקחת חתיכת קרטון לגזור אותה בגודל- שימו לב שצריך לקחת בחשבון שהמסגרת לא כלולה לכן טאבלט בגודל 8 אינץ' אומר שרק המסך 8 אינץ' המסגרת משתנה מדגם לדגם ברוב המקרים באיזור ה-2 אינץ'.

8 אינץ' – טאבלט מומלץ למי שרוצה את הטאבלט נייד וקל משקל יכול לקחת טאבלט עם מסך 8 אינץ' הם נוחים מאוד ובהחלט ניתן לקרוא מהם, מצאתי את הגודל הזה כגודל נוח מאוד למגוון משימות שהייתי צריך לבצע, זה גם גודל טוב לטאבלט לרכב – בתור מערכת מולטימדיה ו-וויז.(לטאבלט לרכב צריך לוודא שיהיה לו GPS אם מעוניינים),

10 אינץ'- טאבלט מומלץ למי שרוצה ללכת על גודל בינוני שישמש אותו למגוון גדול יותר של משימות ויהיה נוח יותר וגדול יותר לקרוא ממנו, אך יהיה מעט גדול וכבר מה-8 אינץ' יכול ללכת על טאבלטי ה-10 אינץ' הנמצאים בערימות בשוק זהו הגודל הכי פופולארי לטאבלט לדעתי.

12 אינץ' ומעלה- הטאבלטים המפלצתיים מתחילים לצבור תאוצה בזמן האחרון – מאוד מתקרבים לגודל של ממש לפטופ ללא מקלדת נוחים מאוד לעבודה בבית ניתן לקחת אותם כאמור עדיין מדובר במוצר קטן יחסית ללפטופ אבל לזה כבר דרוש איזה תיק נשיאה או משהו כזה מצויין לבית או למי שלא מתכוון לזוז הרבה עם הטאבלט היתרונות של הטאבלטים הגדולים הוא שלרוב הם באים עם חומרה חזקה.

חשוב להדגיש! כמעט לכל הגדלים של הטאבלטים ולכל הסוגים של הטאבלטים יש אפשרות למקלדת מתאימה שהופכת אותם לממש לפטופ קטן, זה גם דיי נוח כי לרוב אין איך להעמיד את הטאבלט אלא אם רכשתם כיסוי שמתקפל לצורת מעמד- על כן המקלדת עשויה להיות תחנת עגינה נוחה ושימושית.

מערכת הפעלה

שיקול לא פחות חשוב משיקול הגודל הינו שיקול מערכת ההפעלה – וכאן אתם צריכים לשאול את עצמכם-מה אני הולך לעשות עם הטאבלט?

טאבלט וינדוס

יתרונות – מערכת וינדוס שכולכם מכירים נוחה מאוד לשימוש כאשר יש עכבר ומקלדת בסביבה – וינדוס 10 גם מותאם ברמה דיי טובה למסכי מגע, מי שסטודנט שרוצה להשתמש באופיס, גלישה צפייה בסרטים,  טאבלטים עם וינדוס יכולים לספק חוויה הכי קרובה שיכולה להיות למחשב, רוב הטאבלטים גם מגיעים עם כניסת USB גם שבעת הצורך אתם גם יכולים לחבר מקלדת ועכבר ולעבוד איתם בנוחות כמו לפטופ ואף לחלקם יציאת HD כך שניתן לחבר למסך חיצוני גדול יותר.

חסרונות – וינדוס היא מערכת מעט כבדה – ניתן להפעיל וינדוס גם עם חומרה מינימלית לדוגמה 2GB ראם אבל סביר להניח שחוויית השימוש לא תהיה חלקה כמו באנדרואיד לדוגמה שצורך מעט משאבים יחסית מוינדוס מה גם שאנדרואיד צורך יותר זיכרון פנימי יש לו עדכונים יחסית גדולים לכן המינימום לטאבלט וינדוס לדעתי יהיה 4GB\64GB ומעבד Intel Z8300 ומעלה.  יש לי טאבלט 8 אינץ עם 2GB\32GB עם וינדוס והוא עובד בסדר בשימוש קל מאוד של גלישה שאינה מרובת כרטיסיות או שימושים קלים אחרים-זה בהחלט אפשרי אבל לא מעבר לשימוש קל.

סיכום- טאבלט ווינדוס מומלץ לכל סטודנט\משתמש אשר לא מחפש לשחק במשחקים וכאלו מתאים יותר לעבודה משרדית ומי שרוצה לקבל חוויה דומה של מחשב, יש המון דברים שוינדוס עדיין נותנת מענה טוב יותר עליהם, טאבלט וינדוס גם עובד יותר טוב עם תוכנות טורנט וצפיה בסרטים גם קודי וכל היוצא בזאת לדעתי נוח יותר אבל זו כבר דעה אישית.

טאבלט אנדרואיד

יתרונות  המלך של המובייל-אנדרואיד מערכת יחסית קלת משקל בנויה הייטב בדיוק לדברים האלו- טאבלטים, טלפונים חכמים מערכת נוחה, לא מסובכת חנות אפליקציות שניתן להוריד ממנה את האפליקציות האהובות, טאבלטים חזקים וגם חזקים פחות יריצו כמעט כל אפליקציה בחנות האפליקציות.

חסרונות- מערכת שמעט מגבילה עבודה נוחה עם תוכנות שיעודיות לוינדוס כמו אופיס ועוד גם כיום שיש את הגוגל שיטס וגוגל דוקס עדיין יש המעדיפים לעבוד עם אופיס, שימוש עם מקלדת ועכבר פחות נוחים באנדרואיד, גם באנדרואיד קשה יותר להגדיר רזולוציות במידה ותרצו לחבר למסך חיצוני.

סיכום- מומלץ לאנשים שרוצים טאבלט לאפליקציות, להתעדכן בחדשות, גלישה, משחקים- טאבלט לילדים

 

טאבלט משולב ווינדוס+אנדרואיד

כיום אנו רואים בעיקר מהכיוון של הטאבלטים מסין יותר ויותר טאבלטים עם מערכות משולבות- גם אנדרואיד וגם וינדוס, לדעתי זה אחלה רעיון, היו לי כמה טאבלטים כאלו ותמיד מצאתי את הדברים שניתן לעשות יותר טוב באנדרואיד כמו משחקים וכאלו לצד עבודות משרדיות שהעדפתי לבצע בוינדוס אך יש לקחת בחשבון שזה מעט מעמיס על הזיכרון של הטאבלט ככה שטאבלט שהיה לו 64GB זיכרון פנימי יישאר עם בערך 40GB זיכרון פנימי לאחר 2 המערכות המותקנות עליו.

הטאבלטים המשולבים בעצם מכילים 2 מחיצות מחיצה אחת לוינדוס ומחיצה שניה לאנדרואיד כלומר אם יש לנו דיסק קשיח בטאבלט של 64GB היצרן מגדיר מראש לדוגמה 32GB לווינדוס ו-32GB לאנדרואיד, ובכל 2 המערכות נפרדות לחלוטין ומתנהגות כעצמאיות לכל דבר.

מפרט והמלצות טאבלטים

הערה! כאשר מזמינים טאבלט מחו"ל נידרש לשלם עבורו מע"מ בלבד, אם הזמנו דרך חברת שילוח מהיר כמו DHL אראמקס DNJ וכל אלו תתווסף עמלת שחרור מהמכס על סך 60-150 ש"ח לכן עדיף לשלוח בדואר רשום רגיל ולשלם על הטאבלט מע"מ בלבד במידה וחוייבתם.

אם לטאבלט יש כניסה לכרטיס סים הרי שהו נחשב כבר לסלולארי ולכן המס עליו כפול -34% (מע"מ פלוס מס קנייה) לכן חשוב לשים לב ולדעת מה אתם צריכים- כיום לרוב הסמארטפונים יש נקודת גישה חמה לשיתוף אינטרנט ככה שאולי עדיף להגדיל את חבילת הגלישה ולשתף וויפי מאשר לרכוש טאבלט עם גלישה סלולארית

בחרנו גודל מסך שאנחנו רוצים בחרנו מערכת הפעלה עכשיו אפשר לבחור דגם של טאבלט מומלץ, הבחירה נעשית על פי שילוב מנצח של מותג-מפרט-תקציב.

ניתן לעיין בקטגוריית ה-טאבלטים באתר ולקרוא כתבות וסקירות שערכנו על מגוון טאבלטים קישור כאן

חשוב לבחור טאבלט עם סוללה חזקה שמחזיקה זמן רב, קליטת וויפי טובה, הרחבה של כרטיס זיכרון אם רוצים יציאת HD כניסות USB מסך איכותי.

מילה קטנה על טאבלטים סינים- הטאבלטים הסינים מהמותגים המובילים כמו Chuwi Cube ועוד רבים וטובים מכילים בתוכם את מיטב הרכיבים הזמינים בשוק, מעבדי אינטל, מסכי סמסונג דיסקים קשיחים סמסונג ורק המעטפת, ההרכבה והתכנון הוא של אותה חברה סינית שאגב רוב החברות עושות את זה מצויין, לכן אל תפסלו אותם לפני שניסיתם.

אספתי כאן מבחר טאבלטים מומלצים.

ניתן לעיין בקטגוריית ה-טאבלטים באתר ולקרוא כתבות וסקירות שערכנו על מגוון טאבלטים קישור כאן

המחירים המופיעים כאן עלולים להשתנות מפעם לפעם לכן לפני הרכישה מומלץ לשאול בקבוצה שלנו אם יש קופון או הנחה על הטאבלט שבחרתם קישור לקבוצה

לקופוני הנחה ניתן לבקר באתר הקופונים שלנו גיקופון קישור כאן

טאבלט מומלץ 12 אינץ' ומעלה

Cube i9 – טאבלט מפלצתי בכל מובן שלא יהיה – מסך 12.2 אינץ מפרט מטורף מעבד Skylake 6th Gen Intel Core M3-6Y30 זכרונות 4GB ראם ו-128GB זיכרון פנימי, טאבלט מטורף!-רק ווינדוס טווח מחירים 370$-440$ קישור כאן

טאבלט מומלץ

חברה שיש לי ניסיון מאוד טוב איתה היא Chuwi – מציעה מגוון טאבלטים במגוון גדלים, רוב ההטאבלטים של Chuwi הם בעלי מערכות משולבות- גם וינדוס וגם אנדרואיד.

Chuwi hi12 – טאבלט 12 אינץ משולב אנדרואיד+ וינדוס טאבלט מצויין חזק 4GB\64GB מעבד Z8350 INTEL ומאוד משתלם יש גם סקירה עליו באתר מחיר: נע בין 225-250$ קישור כאן  לסקירה- קישור כאן

טאבלט מומלץ

Jumper EZpad 6 מסך 11.6 במחיר מעולה וביקורות טובות ברשת Windows 10 OS Intel Cherry Trail Z8350 Quad Core 1.44GHz 4GB RAM 64GB ROM HDMI OTG Bluetooth 4.0 קישור כאן

טאבלט מומלץ 10 אינץ

Cube i7 Book – עוד מפלצת של Cube והפעם מבחינת ביצועים מעבד חזק Skylake Core m3-6Y30 אותו מעבד כמו ב-I9, זכרונות 4GB\64GB עם כונן SSDֱֱ!-רק ווינדוס קישור כאן

טאבלט מומלץ

 

Chuwi Hi10 Pro – מעבר לזה שזה דגם הפרו הכולל שיפורים במבנה הטאבלט, יצא דגם עם מעבד משופר INTEL Z8350 שמעט טוב יותר מ-Z8300  מערכת משולבת ווינדוס+אנדרואיד ו-4GB\64GB קישור כאן

טאבלט מומלץ

Teclast T98 – טאבלט 10 אינץ' עם גלישה סלולארית 4G רק אנדרואיד 2GB\32GB לא חזק במיוחד אבל מתאים למי שנעול על גלישה סלולארית מהטאבלט יש גם GPS קופון הנחה: MPT98 מחיר 118.99$ קישור כאן

טאבלט מומלץ

טאבלט מומלץ 8 אינץ'

Jumper EZpad mini3 – רק וינדוס טאבלט 8 אינץ' איכותי 2GB\16GB יציאת HD והמעבד של אינטל Z8300 קישור כאן

טאבלט מומלץ

CUBE iWork8 Air – טאבלט אנדרואיד+ווינדוס של Cube תגובות נהדרות עליו ברשת 2GB\32GB והמעבד Z8300 של אינטל קישור כאן

טאבלט מומלץ

Chuwi Hi8 – הטאבלט Chuwi Hi8 מתחת לרף המכס

קופון: efb731 מחיר 74$ לא דגם הפרו אבל עדיין הכי טוב כרגע מתחת לרף המכס קישור כאן

בקרוב יתווספו עוד טאבלטים מומלצים מוזמנים להמליץ לנו על עוד טאבלטים שהיה לכם ניסיום טוב או פחות טוב איתם כאן בתגובות או בקבוצת הפייסבוק קישור כאן

 

תגובות פייסבוק

נושא GeekBuy

בדוק גם את זה

איך לשדרג את המחשב בתקציב נמוך

בכל פעם שמתפנה לי מעט זמן פנוי לעצמי אני נזכר בתקופת התיכון שלי. בלי דאגות …

כתיבת תגובה