בית / מדריכים / איך בוחרים רחפן – הגדרות כלליות והמלצות מפורטות – גיקופטר

איך בוחרים רחפן – הגדרות כלליות והמלצות מפורטות – גיקופטר

איך בוחרים רחפן ? גיקופטר – ערוץ סקירות רחפנים ומוצרים בשלט רחוק קישור כאן

אהלן חברים, מי שלא מכיר אני דניאל,כותב הבלוג גיקביי ומפעיל את ערוץ גיקופטר ביוטיוב לסקירות רחפנים ומוצרים בשלט רחוק, הטסתי עשרות רחפנים מסוגים שונים מזולים ועד יקרים ובעלי כל סוגי התכונות האפשריות, ובכתבה זו אנסה לעזור לכם להחליט איזה רחפן מתאים ביותר ולאיזו מטרה -איך בוחרים רחפן.

תכונות כלליות

מה זה הדלס מוד Headless Mode?

הכיוון נקבע ביחס לשלט ולא ביחס לרחפן עצמו – כלומר שלא משנה לאן פונה הרחפן ימינה יהיה תמיד ימינה שמאלה תמיד שמאלה גם אם הפנים של הרחפן מופנות אליכם.

פונקציה נחמדה בעצם עוזרת בשמירה על אוריאנטציה(התמצאות) טובה אך יכול גם לבלבל ולדעתי עדיף ללמוד לטוס ולשמור על אוריאנטציה ללא הפונקציה הזו.

מה זה mode בשלט?

שלט של רחפן לרוב הוא לא דבר מורכב במיוחד, אבל כמו בכל דבר יש אנשים שמעדיפים את הסטיק השמאלי כאחראי על העלייה בגובה זה נקרא MODE-2 ויש כאלו המעדיפים את הסטיק שמאלי כאחראי על הכיוונים.

ישנם מספר modes שמקובלים בעולם כברירת מחדל רוב הרחפנים מגיעים ב- MODE-2 זהו המוד הפופולארי בעולם גם כל הסרטונים שלי אני מטיס על MODE-2.

מה זה שמירת גובה – Altitude Hold?

שמירת גובה היא אופציה שמאוד עוזרת בשליטה על הרחפן, והיא בעצם מאפשרת לרחפן להישאר בגובה אחיד באופן אוטומטי מה שאומר שברגע שהגעתם לגובה רצוי אתם יכולים להוריד את היד מהסטיק השמאלי של העלייה וירידה בגובה ולהתמקד בסטיק הימני האחראי על הכיוונים מה שמאוד מקל על הטיסה.

נכון שזה מאוד נוח להטיס עם שמירת גובה אבל כדי להרגיש רחפן באמת כדאי לדעתי להתחיל עם רחפן שלא שומר גובה ולאחר מכן לעבור לרחפן שומר גובה כשאתם מתורגלים היטב.

כפתור חזרה הביתה

כפתור החזרה הביתה הוא כפתור שקיים ברוב הרחפנים הסינים גם ברחפנים זולים מאוד, לדעתי הכפתור הזה לא צריך להוות שיקול בשאלה איך בוחרים רחפן ולא צריך לעשות בו שימוש ברחפנים ללא GPS, יש לזכור שרחפנים זולים שאין להם GPS חוזרים הביתה על ידי הערכה בלבד ולכן הכפתור חזרה הביתה לעיתים יכול להביא לתוצאה הפוכה לגמרי שהרחפן הולך לאיבוד.

בואו נגיד שלא הייתי מציע לאף אחד להסתמך על כפתור חזרה הביתה ואם אתה מגיע למצב שאתה לא רואה את הרחפן תדע שכנראה עשית משהו לא נכון אין שום סיבה להגיע למצב כזה.

ברחפני GPS החזרה הביתה היא אכן אופציה חיונית, ברחפנים אלו הבטחון להתרחק הוא יותר גדול ובמצב של התרחקות ואיבוד כיוון הכפתור באמת עובד כמו שצריך.

מיסים על הזמנת רחפנים מחול

רחפן שהוזמן מחו"ל חייב במע"מ בלבד בשיעור 17%, עם זאת יש להקפיד להזמין רחפנים בדואר רשום בלבד ולא עם חברות שליחויות בכדי להימנע מעמלות שחרור מהמכס שיכולות להגיע סכום נכבד.

חבילות מעל 2 קילו לא ניתן לשלוח בדואר רשום ואז נהיה חייבים להשתמש בחברת משלוחים שתיקח לנו עמלת שחרור מהמכס צריך לקחת זאת בחשבון.

שחרור רחפן מהמכס

כידוע, רחפנים בתדר 2.4G מותרים ליבוא לישראל ורחפנים בתדר 5.8G אינם מותרים ליבוא והם קרוב לוודאי יעצרו במכס.

למרות שלרוב נותנים את האפשרות להחזיר את החבילה בחזרה לשולח מומלץ להימנע מהזמנה של רחפן המשדר בתדר לא חוקי.

למדריך מפורט של שחרור רחפן מהמכס, הוצאת אישור ממשרד התקשורת, ורשות התעופה האזרחית לחצו על  קישור כאן גם רחפנים שמשדרים בתדר מותר לעיתים נדרשים באישור לכן מומלץ להצטייד מראש.

קופוני הנחה לרחפנים

קופוני הנחה לרחפנים ניתן למצוא באתר הקופונים קישור כאן

ניתן לבקש קופוני הנחה בקבוצת גיקופטר בפייסבוק קישור כאן

קופון 15% הנחה על רחפנים בגירבסט, האתר המוביל אצלי לרכישת רחפנים בחו"ל: RC15OFF קישור כאן

חוקי הטסת רחפנים

יש להישמע להוראות בכל הנושא של הטסת רחפנים, רחפנים הם כלי לרוב גדול שיכול לעשות נזקים אם לא משתמשים בו נכון יש לעקוב אחר ההוראות באתר רת"א קישור כאן

מאתר רשות התעופה האזרחית
http://caa.gov.il/index.php?lang=he

איזורים אסורים לטיסה

יש לקחת גם בחשבון איזורים שאסורים לטיסה במפה המצורפת כאן קישור כאן

איך בוחרים רחפן?

המחשבה איך בוחרים רחפן היא לא פשוטה, בעיקר אם מדובר ברחפן ראשון.

בגלל שערוץ היוטיוב מכיל מעל 50 סקירות רחפנים זה יכול להיות קצת מבלבל, לא נדבר על כל הרחפנים שנסקרו בערוץ אבל כן ננסה לעשות קצת סדר .

ראשית כדאי להבין מה המטרה שלשמה אתם רוצים את הרחפן, בין אם זה להינות מהרחפן משייט באוויר לבין רחפני צילום, איזה רחפן הכי מומלץ למתחילים ועוד.. נתחיל מהתחלה.

בכדי להבין טוב יותר איך בוחרים רחפן נחלק את הרחפנים שסקרתי בערוץ לכמה קטגוריות

  • רחפן למתחילים
  • רחפן עם מצלמה מובנית
  • רחפן עם מצלמה מובנית ו-FPV
  • רחפן שיכול לסחוב מצלמה נפרדת, גימבל

שימו את עצמיכם על אחת הקטגוריות על פי הצורך שלכם ואז יהיה לכם הרבה יותר קל לבחור

רחפן למתחילים

איך בוחרים רחפן ? הרחפן הראשון שלי היה רחפן ננו בשם FQ777 – 124 אין רחפן יותר גרוע למתחילים מהרחפן הזה, הוא מאוד קטן מאוד עדין ותוך חצי יום הוא מצא את עצמו מתעופף לתוך כוס תה שהייתה בכיור, סיפור אמיתי.

אם הייתי יכול להמליץ על רחפן ראשון לא הייתי בוחר רחפן ננו במיוחד בגלל שהם לרוב עדינים ולא קלים להטסה לכן יכול ליצור אצלכם רושם מוטעה בכל הנוגע לרחפנים.

ההמלצה הראשונה לרחפן למתחילים הוא ה-JJRC H31 , רחפן בינוני-קטן מאוד חזק שכמעט בלתי אפשרי להרוס, הרחפן הזה מצויין למתחילים מכמה בחינות:

  1. האחת כמו שאמרתי הוא חזק ועמיד למכות והתרסקויות בצורה בלתי רגילה-עמיד אפילו למים.
  2. השניה הוא זול ביותר מחירו באיזור ה-30$.
  3. הוא לא שומר גובה, מאפשר באמת להבין איך רחפן עובד וישפר את יכולות ההטסה שלכם.

גם רחפנים אחרים מהרחפנים שמופיעים למטה יכולים להתאים כרחפנים למתחילים פשוט ה-H31 לדעתי הוא האידיאלי, בדרך כלל אני מדבר על זה בסרטון אם הרחפן מתאים למתחילים או לא.

רחפן עם מצלמה מובנית

רחפנים עם מצלמה מובנית הם אחלה פתרון, בדרך כלל ניתן להטיס אותם מהר וללא התעסקות המצלמה כבר מורכבת עליהם או בתוכם ופשוט להפעיל-לטוס-ולצלם.

היתרונות הם שאפשר קצת לחסוך במחיר ולקבל רחפן עם מצלמה במחיר טוב.

רחפנים עם מצלמה מובנית הם גם פתרון מעולה למתחילים שרוצים להטיס ולצלם בלי התעסקות.

החסרון ברחפנים כאלו הם שרחפנים כאלו מוגבלים ביכולת השדרוג שלהם, אם המצלמה לא מספיק טובה בשבילכם לא תמיד ניתן להחליף אותה, לדוגמה ב-Hubsan H502E יש מצלמה נחמדה אבל לא מדהימה, לא ניתן להרכיב עליו מצלמה טובה יותר כי הוא פשוט לא יסחוב אותה, שלא נדבר על גימבל.

SYMA X5UC

מחיר: 40-50$ קישור כאן

יש הרבה אנשים שמעדיפים ללכת ישר על רחפן עם מצלמה, חשוב להדגיש שאני מסכים שרחפן עם מצלמה זה מגניב אבל אתם צריכים לזכור שברחפנים במחיר של מתחת ל-80-100$ לא תוכלו להשיג תמונות מרהיבות אלא אם מדובר ברחפן שיכול לשאת מצלמת אקסטרים משלו כמו ה-MJX X101 על קטגוריה זו נדון בהמשך.

אחד המובילים בעיני הוא ה- SYMA X5UC רחפן שמאוד קל להטיס, שומר גובה בצורה אוטומטית יש לו מצלמה מובנית והוא לא יקר.

Hubsan H502E

מחיר 70-90$ קישור כאן

עליית מדרגה ברחפן עם מצלמה מובנית הוא ללא ספק ה-Hubsan H502E רחפן זול עם מצלמת 720P מובנית איכותית יחסית, עם רחפן זה אפשר להגיע לצילומים סבירים יחסית, בנוסף הרחפן מצוייד ב-GPS מה שאומר שהוא מאוד קל להטסה.

שמירת מיקום GPS מאוד מקלה על הטיסה הרחפן גם חוזר הביתה בלחיצת כפתוב באמצעות GPS בצורה מדוייקת וטובה.

Hubsan X4 H501C

מחיר 150-180$ קישור כאן

אם אתם מעוניינים להוציא תמונות איכותיות מרחפן ויש לכם קצת יותר כסף להשקיע אז באיזור ה-170$ יש אופציה נהדרת רחפן בשם Hubsan X4 H501C הרחפן הזה הוא קפיצת מדרגה ענקית מכל הנושא של רחפנים עם מצלמה מובנית, לרחפן יש מצלמת 1080P מובנית.

בנוסף לרחפן יש GPS שעובד בצורה נפלאה וגם מנועי בראשלס, אם כל זה לא מספיק אז זה רחפן יחסית קטן שאפשר להכניס בתיק גב בקלות, העובדה שיש לו מצלמה מובנית מאוד מקלה על הטיסה ועל הקלות שבה ניתן להמריא תוך שניות לאוויר.

 

רחפן עם מצלמה מובנית ו- FPV – שידור ישיר לסמארטפון

רחפנים אלו מסוגלים לשדר את תמונה בשידור ישיר לסמארטפון באמצעות WIFI אני חוזר על ההערה שהערתי לפני כן לגבי רחפנים על מצלמה בפחות מ-100$ התמונה לא תהיה איכותית במיוחד אבל זה עדיין נחמד.

על רוב רחפני ה-WIFI ניתן לשלוט גם באמצעות האפליקציה בלבד – גם פונקציה נחמדה.

JJRC H37 Elfie

מחיר – 30-40$ קישור כאן

רחפן ללא שלט – נשלט מהסמארטפון שמקבל תמונה בשידור ישיר מהרחפן, רחפן מגניב במיוחד, חיקוי עיצובי של הרחפן היוקרתי זירוטק דובי- ראו מטה

Eachine E10WD

מחיר – 30-40$ קישור כאן

רחפן ננו קטן במיוחד עם על היתרונות שאפשר לחשוב עליהם, שמירת גובה, מצלמה שמשדרת FPV לסמארטפון באמצעות WIFI, רחפן מדהים!

ZEROTECH DOBBY

מחיר-350-360$ קישור כאן

נשלט מהסמארטפון- ללא שלט.

הרחפן היקר ביותר שנסקר בערוץ עם מצלמה מובנית בשידור ישיר לסמארטפון הוא ה-ZEROTECH DOBBY רחפן קטן במיוחד, הוא רחפן שזרועותיו מתקפלות והוא נכנס בכיס! יש לו מצלמת FHD עם איכות מדהימה, אם יש לכם כסף מעטים הרחפנים בגודל הזה שמסיגלים לבצע מה שהזירוטק דובי יודע לעשות.

שימו לב- תיתכן בעיה בהזמנת הרחפן מחול בשל העובדה שיש לו אופציה ל-5G.

רחפן שסוחב מצלמת אקסטרים

הגענו לקטגוריה מעניינת, רחפנים שמסוגלים לסחוב מצלמה, ואפילו חלקם יכולים גם לסחוב גימבל(מייצב את המצלמה ע"מ להשיג וידאו יציב), היתרון ברור, רחפנים אלו מסוגלים לסחוב 200-300 גרם בקלות ולכן ניתן להרכיב עליהם כל מצלמה שתרצו, לשדרג מצלמות ולעשות כל העולה על רוחכם.

רחפנים מסוג זה יכולים להגיע לרמת צילום גבוהה ביותר עם המצלמה הנכונה והמייצב הנכון.

Tarantula X6

מחיר-50-60$ קישור כאן

הרחפן הזול ביותר שסוחב מצלמת אסטרים זהו Tarantula X6 החסרון הוא שהוא לא מגיע עם הכנה למצלמה ותצטרכו לרכוש מתקן למצלמה בנפרד או לאלתר בעצמכם.

MJX X101

מחיר-60-70$ קישור כאן

כל מה שנאמר על הטרנטולה נכון גם לגביו, לזכותו של ה- MJX X101 יאמר שהוא אמנם מעט יותר יקר אך בנוי בצורה טובה יותר

MJX B3 Bugs 3

מחיר: 90-100$ קישור כאן

עליית מדרגה משני הרחפנים הקודמים שדיברנו עליהם הוא ה-MJX B3 Bugs 3 רחפן מדהים בכל פרמטר, זריז ובנוי הייטב, מנועי בראשלס, מגיע עם מתקן למצלמה.

Aosenma CG035

מחיר: 160-180$ קישור כאן

רחפן עם פונציות של מקצוען, מנועי בראשלס, GPS, מצב עקוב אחריי, סיבוב סביב אובייקט, בקיצור רחפן מדהים וכמובן עם מתקן למצלמת אקסטרים

סיכום

יש עוד המון רחפנים טובים לא פחות שלא דיברנו עליהם בכתבה זו, המטרה של הכתבה הייתה שתבינו את הכיוון וכך זה יעזור לכם לכוון טוב יותר למה שאתם צריכים, כמובן שלכל שאלה נוספת אתם מוזמנים לדבר איתי ועם שאר אנשי הקבוצה המוכשרים בקבוצת הפייסבוק של גיקופטר קישור כאן

זוהי הייתה כתבה בנושא איך בוחרים רחפן

אם הכתבה הזו עזרה לכם אתם מוזמנים לשלוח לחברים, לשתף ולהפיץ:)

תגובות פייסבוק

נושא GeekBuy

בדוק גם את זה

Gearbest – גירבסט – טיפים טריקים קופונים ומדריך שימוש

קצת על Gearbest Gearbest.com – גירבסט זהו אתר קניות סיני מוביל מאוד בעולם בעיקר באירופה, ומאוד …