בית / רחפנים ושלט רחוק - גיקופטר - הערוץ הרשמי / Zerotech Dobby – סקירה רחפן צילום פרטי בתוך הכיס שלך

Zerotech Dobby – סקירה רחפן צילום פרטי בתוך הכיס שלך

Zerotech Dobby – רחפן קטן עם זרועות מתקפלות – נכנס בתוך הכיס

Zerotech Dobby

הכירו את ה-Zerotech Dobby -"זירוטק דובי" רחפן קטן שנועד למטרה מאוד ספיציפית, הרחפן הזה לא נועד לטיסות ארוכות הוא לא נועד לטווח רחוק אבל את ה-Zerotech Dobby אתם תרצו לשמור קרוב אליכם.

הזירוטק דובי הוא רחפן כיס – כזה שתשמרו איתכם בתוך הכיס בדיוק לרגע הנכון ולמקום הנכון לשלוף מהכיס להמריא מכף היד לביצוע תמונה בלתי נשכחת או לתיעוד וידאו איכותי של הנוף ממעוף הרחפן ולנחות חזרה בבטחה על כף היד, בשביל להטיס את הדובי אין צורך בשלט, הדובי נשלט אך ורק באמצעות אפליקציה מהסמארטפון בחיבור WIFI.

מפתחי החברה מאוד השתדלו לעשות אותו קטן ככה האפשר, גודלו הפיזי אינו עולה על גודל של מכשיר סלולארי אם כי מעט עבה נאמר כ-פי 2 מסמארטפון ממוצע, הגודל המזערי הזה הוא במצב שהזרועות מקופלות, כאשר הרחפן במצב "פתוח" הוא מעט יותר גדול, מצלמה איכותית, GPS מתקדם לשמירת מיקום באופן מרשים בחוץ, סונאר ואינפרא אדום לשמירת מיקום מדהימה גם במקומות סגורים, יכולות טיסה גם ברוח יחסית חזקה של 28 קמ"ש , עיצוב מאוד מיוחד, הם רק חלק מהפיצ'רים של הרחפן הנפלא הזה שנראה כאילו נלקח ישירות מהעתיד.

המחיר של הרחפן לא זול ונע בין 330$-380$ ובאמת ננסה להבין האם הוא משתלם או לא.

Zerotech Dobby

Zerotech Dobby

החבילה

את הרחפן קיבלתי מאתר- Gearbest בדואר רשום רגיל, הרחפן הגיע בקופסה שמזכירה ממש קופסה של סמארטפון, ארוז יפה יחד עם כל האביזרים הנלווים, מטען חיצוני, כבל USB Type-C, מתאם מיקרו USB ל-USB Type-C, סוללה, ספר הוראות בסינית (יש הוראות באנגלית באפליקציה) ניתן לראות את כל מה שהגיע עם הרחפן הסרטון של ההטסה בתוך הבית שמופיע בתחתית העמוד.

כאמור אין שלט- השליטה היא מהסמארטפון שלכם בעזרת אפליקציה שנדבר עליה בהמשך.

חבילה דיי מצומצמת אבל עם כל מה שצריך סטייל "אפל" מצומצם ואייכותי.

עיצוב ואיכות הבניה

ה-Zerotech Dobby נראה פשוט מצויין, העיצוב החדשני עם הזרועות המתקפלות זה ללא ספק מראה מיוחד.

איכות הבניה של הרחפן יוצאת מגדר הרגיל הכל בנוי מחומרי הגלם הטובים ביותר, ניתן לראות את זה רק ממבט עליו, כאמור כאשר צוללים לפרטים הקטנים רואים שלא חסכו כאן באיכות-והמחיר -בהתאם.

מפרט טכני

זה קצת הולך להפתיע אתכם אבל הזירוטק דובי לא רק נראה כמו מכשיר סלולרי יש לו גם מפרט שלא מבייש סמארטפון ממוצע, הסיבה היא שהדובי צריך מחשב פנימי חזק בכדי שיוכל לעבד את המידע הרב והחישובים שמאפשרים את הפיצ'רים היחודיים שלו.

 • מעבד Snapdragon 801
 • 2GB ראם+ 16GB זיכרון פנימי-כל התמונות והסרטונים נשמרים על הזיכרון הפנימי
 • FPV- שידור ווידאו בזמן אמת לסמארטפון.
 • מאוורר פנימי
 • מצלמה 13MP מתכווננת למגוון זויות תמונות ברזולוציה 4K ו-וידאו ברזולוציית Full HD 1080P
 • סוללה 970mAh 8.7V- נטענת תוך שעה עם טעינה מהירה Type-C
 • מנועי בראשלס
 • GPS, סונאר ומצלמת אינפרא אדום לשמירת מיקום במקום סגור ולהמראה\נחיתה על כף היד.
 • ייצוב תמונות אלקטרוני
 • משקל-199 גרם

Zerotech Dobby

פיצ'רים

כך נראית האפליקציה של ה-Zerotech Dobby, לאפליקציה קוראים Fun.Do

 

Zerotech Dobby

האפליקציה ממש פשוטה לשימוש ורק מהאייקונים ניתן ממש להבין מה כל דבר אבל בכל זאת נעבור בקצרה על האופציות,ברקע השחור רואים תצוגת FPV של מה שהרחפן מצלם בזמן אמת תוכלו לראות דוגמה בסרטון המצורף למטה.

מצד ימין יש לנו את כפתור ההמראה האוטומטית, ניתן להמריא מכל משטח או מכף היד, מתחת את כפתור המיקרופון שמאפשר הפעלה באמצעות פקודות קוליות זו אולי האופציה היחידה שלא ניסיתי ברחפן (לא מתחבר לפקודות קוליות)

בתפריט התחתון יש כל מיני אופציות נחמדות:

 • Short Video – ניתן לבצע צילום וידאו קצר כשהמצלמה מכוונת אליכם, מגדירים מראש את הזווית שהמצלמה מכוונת אליו והרחפן יודע לבד לזוז אחורה באותה זווית שהמצלמה מכוונת אליו ולצלם וידאו מדהים שלכם – ניתן לראות הדגמה בסרטון של הסקירה
 • Orbit – הרחפן מסתובב סביב ומצלם אתכם ב-360 מעלות- מדהים!
 • Target tracking – אתם יכולים לסמן את עצמכם במסך והרחפן פשוט יעקוב אחריכם לאן שתלכו זו פונקציה מאוד נחמדה שפועלת מצויין- צריך להיות בגובה של 5 מטרים ומעלה ובזווית צילום של 45 מעלות בכדי להשתמש בפונקציה הזו, ניתן לראות הדגמה בסקירה.
 • Face tracking – מעקב אחרי פנים
 • Return Home – חזרה הביתה בצורה מדוייקת בעזרת GPS למקום שממנו המראתם – ניתן לראות הדגמה בסקירה.

התפריט השמאלי הוא מאין לוח בקרה ממנו ניתן לבחור אם לצלם תמונה\וידאו, לקבוע טיימר להמראה אוטומטית, לשלוט בייצוב התמונה האלקטרוני הגדרות צילום וכדומה.

הפאנל העליון –  נותן לנו אינדיקציות שונות כמו גובה, מרחק, חיי סוללה, קליטת וויפי וכמה לויינים מחוברים אלינו בכל רגע נתון

הגדרות

בפינה השמאלית יש לנו את הכפתור שפותח את ההגדרות:

screenshot_2017-01-10-19-28-28-811_com-zerotech-cameratime

בחלון ההגדרות יש לכם אופציה לשלוט על מגוון הגדרות לתפעול הרחפן,

 • אפשרות שהסמארטפון ירטט בעת ביצוע תמונה
 • השתקת רעשי האפליקציה
 • Control Mode – ניתן לבחור איזה Mode תרצו לטוס, איזה סוג סטיקים לדוגמה אני אהבתי את ה-Safe Sticks שזו אופציה מאוד נוחה ובטוחה לטיסה, לא צריך לגרור את הסטיקים מהמרכז כלפי כיוון מסויים אלא רק לחיצה על הכיוון עצמו תביא לתזוזה של הרחפן זה מאוד נוח.
 • עריכת פרטי הרשת האלחוטית-קביעת סיסמה חדשה
 • קליברציה- בגלל שזהו רחפן GPS נדרשת קליברציה ראשונית בהפעלה הראשונית של הרחפן זו פעולה מאוד פשוטה ובעת לחיצה על הקליברציה נפתחת לכם אנימציה שמסבירה גם איך לבצע את הפעולה בקלות.
 • עדכוני תוכנה- Zerotech מוציאים המון עדכוני תוכנה ושדרוגים שונים לרחפן שזה באמת חשוב שהחברה כל הזמן מפתחת שיפורים לרחן בערך אחת לשבועיים! יוצא עדכון!
 • ניתן לראות כמה זיכרון פנוי נשאר לכם, כאמור כל התמונות נשמרות על גבי זיכרון פנימי בתוך ה-Zerotech Dobby

עדכוני תוכנה

בכדי לבצע עדכון תוכנה יש להתחבר להתנתק מהוויפי של הרחפן מבלי לסגור את האפליקציה, לאחר מכן להתחבר לוויפי של הבית לצורך הורדת העדכון למכשיר שלכם, לאחר מכן התחברו בחזרה לוויפי של הרחפן בכדי שהתוכנה החדשה תותקן על הרחפן, זהו סיימתם:)

חוויית טיסה

להטיס את ה-Zerotech Dobby זו חוויה של ממש, ההטסה הראשונה שעשיתי איתו הייתה בבית, ללא קליטת לווינים, הופתעתי מכמה שהוא יציב בתוך מקום סגור ממש כאילו תלוי על חוט מהתקרה לא זז! זאת אודות לחיישן הקולי(סונאר) ומצלמת האינפרא אדום שנמצאים בתחתית הרחפן וממפים את הקרקע כך שהוא שומר מיקום מצויין בתוך מקומות סגורים.

Zerotech Dobby

מחוץ לבית הרחפן מיד מוצא לוויני GPS רבים ככל האפשר ובמקום פתוח יחסית תוך דקה בערך מהדלקתו אתם מחוברים ל-12-18 לווינים בו זמנית! (ההמלצה היא לא לטוס עם פחות מ-8 לווינים)

מנועי הבארשלס האיכותיים והעוצמתיים עושים עבודה מצויינת! אחרי קצת חששות בהתחלה מזה שהרחפן קצת קטן ולא היה לי ברור אם יעמוד ברוחות הגעתי למצב שאני ממש סומך על הרחפן, הטסתי אותו בחוף הים בנתניה עם רוחות חזקות בטירוף שכל רחפן אחר בגודל שלו היה מתרסך ומאבד כיוון מזמן, זה לא מובן מאיליו שרחפן בגודל כזה יכול לעמוד ברוחות של 30 קמ"ש!

טווח- הרחפן מגיע לטווח של עד ל-100 מטר הייתי אומר מעט פחות, בעת איבוד קליטה או במחסור בסוללה הוא חוזר הביתה.

חיי סוללה

ה-Zerotech Dobby יכול להישאר באוויר באיזור ה-10 דקות, נכון שזה לא הרבה, אבל בכדי להשלים עם זה אדגיש שוב את המטרה של הרחפן, להוציא מהכיס, להמריא, לצלם, לנחות ולהמשיך ליעד הבא.

סוללות נוספות זמינות לרכישה בקישור הבא: קישור כאן

מצלמה

המצלמה של הרחפן מאוד איכותית ומצלמת וידאו באיכות מצויינת גם בתנאי תאורה פחות טובים, גם התמונות שהרחפן מוציא, תמונות חדות וברורות. ניתן לראות בסקירה דוגמאות צילום ממגוון מצבים.

למצלמה יש ייצוב אלקטרוני שעושה עבודה טובה כשאין רוח אבל אם יש קצת יותר תזוזות ורוחות ניתן לראות חיתוכים בוידאו בגלל שהמייצב מנסה לתקן את התנועות החזקות על ידי הקטנת הרזולוציה, ניתן לראות דוגמה בסקירה למטה.

זווית המצלמה ניתנת לכיוון פיזית בלבד-אין אפשרות לכוון את הזווית  מרחוק,שזה קצת מבאס, ניתן לכוון לכל זווית שתרצו החל מאופקי עד ל-90 מעלות אנכי לקרקע שגם כך אפשר להוציא אחלה צילומים.

צולם מ-Zerotech Dobby ים המלח 2017 רזולוציה מלאה
צולם מ-Zerotech Dobby ים המלח 2017 רזולוציה מלאה

חלקי חילוף ואחריות

ישנם חלקי חילוף בסיסיים שזמינים לרכישה כמו פרופלורים, מטען, כבלים קישור כאן

לא מצאתי ברשת חלקי חילוף מהותיים כמו מנועים, פלסטיקה וחלפים קריטיים שכאלו, נכון שמנועי בראשלס הם מאוד אמינים ולא אמורות להיות בעיות אבל בכל זאת זה משהו שצריך לקחת בחשבון, בכל מקרה אתר כמו – Gearbest מציע אחריות של שנה על כלל המוצרים ככה שאם ילך מנוע באופן ספונטאני או כל תקלה אחרת תוכלו ליצור איתם קשר למימוש האחריות.

כמובן שהאחריות לא מכסה התרסקות או נזק שגרמתם בעצמכם לכן סביר שיהיה לכם קצת קשה להשיג חלקי חילוף.

חסרונות

 • מרעיש – הרחפן עושה די הרבה רעש יחסית לגודלו
 • חיי סוללה קצרים
 • מצלמה לא מתכווננת מרחוק
 • חיי סוללה קצרים-אפשר לרכוש סוללה נוספת
 • תג מחיר מעט גבוהה

סיכום

לסיכום ה-Zerotech Dobby מיועד למי שרוצה רחפן למטרה ייעודית של צילום איכותי, רחפן סופר קל להטסה בכל תנאי תוך שמירה על קומפקטיות, אני לא מכיר רחפן אחר שנכנס בכיס ויכול לבצע את מה שהזירוטק דובי מסוגל לעשות וזה מתבטא בכל פרמטר שבדקתי.

אחזור ואומר שזה לא רחפן למי שמחפש להינות מהטסה ארוכה ועם טווח של קילומטרים כי הוא פשוט לא מסוגל לעשות את זה, זהו רחפן שעושה מצויין את מה שהוא אמור לעשות להיות נייד, אמין ולצלם אתכם בצורה הכי טובה שאפשר להכניס בגודל כזה.

רבים תוהים לגבי המחיר של הרחפן האם הוא משתלם או לא, אז הדעה שלי היא שהרחפן מדהים ושווה את הכסף למי שמחפש צלם פרטי שנכנס בכיס ותמיד מוכן להפעלה, נהנתי וממשיך להינות מהרחפן הנפלא הזה.

ספר הוראות מתורגם לעברית

בזכות רון פישביין‏ יש לנו ספר הוראות מתורגם לעברית מלאה פשוט עבודה מצויינת של רון לטובת בעלי הזירוטק דובי קישור לספר הוראות שתירגם: קישור כאן כדברו "אינני מתרגם מקצועי ובהחלט ייתכן שחלו טעיות בתרגום ו/או בהפניות במסמך.
לצורך תפעול דובי יש להסתמך אך ורק על החוברת המקורית באנגלית".

תודה לרון

רכישה

ניתן להשיג את הזירוטק דובי באתר – Gearbest קישור כאן אתר מאוד אמין.

סקירת וידאו טיסת חוץ-גיקופטר

ערוץ הרחפנים שלנו ביוטיוב עם סקירה מקיפה אודות הפיצ'רים של הרחפן, דוגמאת צילום ועוד, תנו לייק אם אהבתם והירשמו לערוץ אם אתם רוצים עוד סרטונים על מוצרים בשלט רחוק:)

סקירת וידאו טיסת פנים + אנבוקסינג-גיקופטר

 

סיכום כללי

עיצוב
איכות בניה וחלקים
מצלמה
חווית טיסה
זמן סוללה
יחס מחיר - תמורה
טווח - ביחס לרחפני wifi
User Rating: 4.33 ( 2 votes)

 

 

 

 

 

תגובות פייסבוק

נושא GeekBuy

בדוק גם את זה

MJX Bugs 2 B2C רחפן GPS עם מצלמה

סקירה רחפן – MJX Bugs 2 B2C – רחפן GPS עם מצלמה 1080P

MJX Bugs 2 B2C – רחפן GPS עם מצלמה 1080P בלי לשבור את הכיס MJX …