בית / מדריכים / איך בוחרים סטרימר – מה עדיף אנדרואיד או ווינדוס? המדריך המלא והמלצות

איך בוחרים סטרימר – מה עדיף אנדרואיד או ווינדוס? המדריך המלא והמלצות

איך בוחרים סטרימר? סטרימר אנדרואיד או מיני מחשב ווינדוס?

השאלה שמעסיקה מאות אנשים מידי יום היא השאלה שנשמעת פשוטה מאוד אך בפועל יש מאחוריה המון התלבטות, והאמת אתם צריכים לדעת היטב מה אתם הולכים לעשות עם המכשיר שיהיה מחובר אליכם לטלויזיה כדי לבחור באמת את המכשיר שמתאים לכם אז בכתבה הזו ננסה לעזור בשאלה איך בוחרים סטרימר.

מה זה סטרימר?

סטרימר הוא למעשה קופסה קטנת מימדים המתחברת לטלויזיה בחיבור HDMI (לרוב)- יכול לנגן בעצמו מגוון פורמטים מזיכרון פנימי שיש לו ומאפשר הזרמת מדיה אלחוטית אליו מכל מקור אחר.

הסטרימרים של היום

ה"סטרימרים" של היום הם בעצם מערכות עצמאיות של ממש, כבר פחות משמשות להזרמת מדיה ממקורות אחרים. אלא יש להם מערכת הפעלה משלהם אנדרואיד או וינדוס בעיקר ובכך הם הופכים להיות ממש שימושיים בתור מערכות מולטימדיה עצמאיות ובלתי תלויות לסלון או אפילו כתחליף למחשב.

לכן יותר נכון לקרוא לסטרימרים של היום קופסאות טלויזיה – Tv-Box כאשר הם עם אנדרואיד ו-מיני מחשבים – Mini Pc כאשר הם עם וינדוס, למרות שלא מדובר בטעות גמורה הרי סטרימר הוא במילים אחרות מזרים מדיה ממקורות חיצוניים אל הטלויזיה שלכם.

ודאו שאתם בוחרים מיני מחשב עם מערכת הפעלה וינדוס או קופסת טלויזיה אנדרואיד בכדי באמת לקבל את החוויה ואת כל האפשרויות – ניתן לנגן מהם סרטים, להתקין אפילקציות במקרה של אנדרואיד ותוכנות במקרה של וינדוס, ניתן להשתמש בתוכנות כמו קודי – KODI שהוא בעצם כלי שבאמצעותו אפשר להתחבר למגוון עצום של מקורות באינטרנט ולהזרים מהם תכנים און ליין לסטרימר שלכם, הקודי מתאים ומותאם גם לאנדרואיד וגם לוינדוס – עם זאת יש פלטפורמה אחת שמועדפת עליי לשימוש בקודי עליה נדבר בהמשך.

איך בוחרים סטרימר – מאפיינים חשובים

בעת בחירת הסטרימר המתאים לכם יש לקחת בחשבון כמה דברים חשובים

  • מרחק של הסטרימר מהראוטר – אם המרחק גדול יש לחפש סטרימר עם אנטנה לקליטת ויפי טובה, אם המרחק קטן שקלו לחבר את הסטרימר באופו קווי לרשת באמצעות כבל LAN זו הדרך הכי מומלצת לחיבור הראוטר לרשת-גדולה האנטנה ככל שתהיה-אין על חיבור קווי .
  • מותג – יש המון מותגים סינים ידועים יותר וידועים פחות, שימו לב שאתם לוקחים סטרימר של מותג שיש עליו ביקורות טובות, שיש סקירות עליו ולא שם שאף אחד לא שמע ולא מכיר, גם בתקציב נמוך ניתן למצוא מותגים יחסית בסדר-המלצות בסוף.
  • מפרט- יש להקפיד על מפרט מינימלי לפחות, גם באנדרואיד וגם בווינדוס מומלץ לפחות 2GB ראם ו-16GB זיכרון פנימי, אנדרואיד גם יכול לשרוד עם 8GB זיכרון פנימי אבל ווינדוס צריך יותר מקום בשביל העדכונים נאמר 32GB לכל הפחות בווינדוס. כמובן שמפרט זה לא הכל גם המותג משפיע אבל לא להתפשר על פחות מהמינימום בשביל מותג אלא יש למצוא את עמק השווה בין השניים, כמובן שיש סרטימרים ומיני מחשבים חזקים מאוד עם מפרטים משוגעים
  • מערכת הפעלה – וינדוס או אנדרואיד?

סטרימר אנדרואיד או וינדוס?

לאחר שהבנו את המאפיינים החשובים במשימה איך בוחרים סטרימר, המאפיין אולי החשוב ביותר הוא אנדרואיד או ווינדוס? כשאנו ניצבים מול הדילמה איזה סטרימר כדאי לנו לבחור יש לקחת בחשבון, סרטימרים וינדוס הם יקרים יותר, אם התקציב שלכם לא עולה על 70$ יהיה בלתי אפשרי מבחינתכם למצוא מיני מחשב טוב ונורמלי שיוכל להריץ ווינדוס – יש לזכור שהרישיון לוינדוס 10 עולה ליצרן בערך 30$-40$ לכן ווינדוס זה מעט מייקר.

תדעו שאם נתקלתם במיני מחשב שעולה 50$ משהו כאן לא הגיוני – יכול להיות שתרכשו מכשיר שעליו מותקן ווינדוס ללא אקטיבציה (ללא רשיון) מה שיהפוך את השימוש בו ללא אפשרי לאחר תקופה קצרה של שימוש.

המפרט המינימלי לוינדוס לדעתי הוא מעבד Z8300 וזכרונות 2GB ראם ו-32GB זיכרון פנימי.

אנדרואיד – ניתן למצוא גם מכשירים בתקציב נמוך מאוד 30$-70$ אבל תקראו בהמשך למטרה שאתם צריכים את הסטרימר כדי לדעת מה מתאים לכם.

לאיזו מטרה אנחנו צריכים את הסטרימר?

אני אסביר את זה בצורה הכי קצרה שאפשר

אנדרואיד – מומלץ למי שמעוניין להפעיל אפליקציות שונות ומשונות, משחקים וכל היוצא בזה – חנות האפליקציות של גוגל מכילה מאות אלפי אפליקציות, סטרימר ממוצע מן השורה בעלות של 40$-80$ יכול להפעיל כמעט כל אפילקציה מהחנות של גוגל פליי.

יש גם אפליקציית קודי לאנדרואיד שעובדת נהדר על הרבה מכשירים אך לדעתי האישית מי שיכול להרשות לעצמו מיני מחשב וינדוס יהנה יותר מהשימוש בקודי, הרבה קופסאות טלויזיה אנדרואיד נוטות לקרוס בעת שימוש בקודי נכון שיש לכל דבר פתרון אבל בכל זאת ממה שחוויתי עד עכשיו יותר נהנתי לעבוד עם קודי בוינדוס.

וינדוס – מיני מחשבים עם מפרט מינימלי מעבד Z8300 וזכרונות 2GB ראם ו-32GB ומעלה יכולים לשמש אתכם כתחליף למחשב לפעולות קלות ופשוטות כמו גלישה, סרטים קודי ואפילו אופיס אם תשקיעו טיפה יותר כמובן שיש מיני מחשבים חזקים יותר ויקרים יותר אבל כאן אני מדבר על מיני מחשבים עם תקציב של 70$-100$ וטיפה למעלה

מיני מחשב עם מפרט מינימלי בתקציב של 70$-100$ לא מתאים למשחקים כלל וכלל ובניגוד לקופסת טלויזיה אנדרואיד לא תוכלו להפעיל עליו משחקים – כידוע משחקים של וינדוס הם כבדים יחסית ולא מותאמים למפרטים חלשים.

סיכום

דעה אישית שלי – איך בוחרים סטרימר מבלי להיכנס לכל מיני מערכות הפעלה יעודיות ועניינים מסובכים:.

התקציב שלי נמוך 40-70$ – אנדרואיד

יש לי תקציב 70$-110$ מעניין אותי משחקים ואפליקציות בין היתר גם קודי מידי פעם – אנדרואיד 

יש לי תקציב 70$-110$ מעניין אותי בעיקר קודי ואולי גם צפיה ישירה ברשת, גלישה וכדומה – ווינדוס

יש לי תקציב גבוה 130$ ומעלה ואני מחפש תחליף למחשב – ווינדוס כמובן

סטרימר מומלץ אנדרואיד

VORKE Z1 – מיני מחשב חדש של חברת Vorke עם 3GB ראם מסוג DDR4 ואנטנה לקליטת וויפי טובה עכשיו מתחת לרף המכס 74.99$ קישור כאן

Mini M8S II – נתחיל מהסטרימר הפשוט ביותר שיכול להריץ קודי' יש לו אנדרואיד 6.0 והוא גם יוכל לשמש אתכם לאפליקציות בגוגל פליי, לא חזק בטירוף אבל מספיק בהחלט. קישור כאן

Minix Neo U1 – אי אפשר לדבר על סטרימרים בלי להמליץ על מיניקס – סטרימרים אמנם יקרים אבל איכותיים ואמינים לאורך זמן קישור כאן

Beelink GT1 – קפיצת מדרגה מה-M8S מעבד חזק יותר, יותר זיכרון פנימי ומותג יחסית יותר טוב קישור כאן

Xiaomi Mi Android – אם כבד מדברים על מותגים אז הקופסת טלויזיה של שיאומי בהחלט מומלצת, לא חזקה במיוחד מבחינת מפרט אבל אמינות גבוהה ויציבות קישור כאן

Alfawise H96 Pro – סטרימר חזק מאוד עם מעבד עוצמתי וזיכרון ראם 3GB בהחלט מכשיר טוב שגם נסקר באתר קישור כאן

למומלצים נוספים ניתן להביט כאן

מיני מחשב מומלץ ווינדוס

Z83S – מיני מחשב וינדוס 10 מתחת לרף המכס! מפרט לא רע – נמצא כרגע בתהליכי סקירה – לכתבה עליו קישור כאן

Tronsmart Ara X5 Plus – מיני מחשב וותיק וטוב עם אנטנה לקליטת וויפי טובה קישור כאן

Chuwi HiBox – משולב!! גם ווינדוס וגם אנדרואיד מפרט חזק קישור כאן

MINIX NEO Z83-4 – מיני מחשב של חברת מיניקס עם מפרט פצצה 4GB ראם ווינדוס 10 קישור כאן

למומלצים נוספים ניתן להביט כאן

לבקשת הנחות- התייעצויות ועדכונים הצטרפו לקבוצת הפייסבוק קישור כאן

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תגובות פייסבוק

נושא GeekBuy

בדוק גם את זה

Gearbest – גירבסט – טיפים טריקים קופונים ומדריך שימוש

קצת על Gearbest Gearbest.com – גירבסט זהו אתר קניות סיני מוביל מאוד בעולם בעיקר באירופה, ומאוד …

כתיבת תגובה