בית / מדריכים / איך לשפר את סרטון היוטיוב שלכם בתקציב נמוך? סאונד!

איך לשפר את סרטון היוטיוב שלכם בתקציב נמוך? סאונד!

כתבה לא שגרתית הפעם על סאונד בסרטונים, בין אם מדובר בסרטוני יוטיוב או הקלטת סאונד בסרטונים באופן כללי, בכתבה זו אנסה לעזור לכל העוסקים בצילום וידאו איך לשפר את סרטון היוטיוב על ידי שדרוג הסאונד בסרטונים שלכם בתקציב נמוך, כמובן שמדובר בסאונד ווקאלי שבו אתם מדברים במהלך הסרטון ורוצים שישמעו אתכם טוב יותר ולא מדובר במוזיקה או בפסקול אחר שלא הוקלט על ידכם.

ישנם פתרונות רבים ברשת לשיפור הסאונד אך רובם יקרים ומסתכמים במאות שקלים לכן בכתבה זו אנסה לעזור לכם לשפר את הסאונד בסרטונים שלכם החל מרגע זה בהשקעה כספית זעומה ואפילו אתן כמה טיפים לשדרוג הסאונד בחינם.

למה צריך סאונד איכותי בסרטונים?

נקדים ונאמר שהרבה יוצרי תוכן מתמקדים בתוכן המצולם ולעיתים שוכחים ש-50% מהתוכן בסרטון זהו הסאונד, ואם לא ישמעו אתכם כמו שצריך אתם עלולים להפסיד צופים רבים גם אם התוכן המצולם שלכם מעולה.

אני מומחה?

אמנם אני לא מומחה אבל כן יש לי ניסיון כבר זמן די רב עם יצירת סרטוני וידאו ואני מפעיל ערוץ יוטיוב בעצמי, גם אני נתקלתי בקשיים בתחילת הדרך וכאן אשתף אתכם בתובנות שגרמו לסאונד בסרטונים שלי להשתפר.

אני חושב שאני יכול לדבר בשפה פשוטה מבלי לסבך את העניינים, חשוב להדגיש שכדי להשיג סאונד מקצועי אין מנוס ממיקרופון מקצועי וברור שלא נוכל להשתוות כל כך מהר את הסאונד שלנו למיקרופון מקצועי אבל בוודאות נשפר מאוד את הסאונד של הסרטון שלנו בלי להשקיע הרבה.

למה זה כל כך קשה?

רוב יוצרי התוכן, לפחות בהתחלה משתמשים בטלפון הסלולארי שלהם לצילום, שזה מעולה, הסמארטפונים של היום מצלמים פשוט מעולה והם זמינים איתנו בכל מקום ובכל זמן, אבל! הסאונד שלהם פשוט לא טוב מספיק, ולא משנה איזה סוג תוכן אתם מצלמים כמעט בכל המקרים תבחינו שרעשי רקע רבים מידי חודרים לכם לסרטון ומקשים על הצופה או המאזין לשמוע את הדבר החשוב באמת שזה אתם.

במקרה של טלפון סלולארי המקרה הוא עוד טוב יחסית, מצלמות וידאו ו-DSLR מצויידות לרוב במיקרופונים היקפיים שבנויים לקלוט סאונד מכל קצוות תבל ולרוב יוצרי התוכן סוג כזה של מיקרופון פשוט לא מתאים.

סיבה נוספת של הקושי היא האי ודאות וחוסר ההתמצאות בין סוגי המיקרופונים הרבים.

מה עושים?

הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להבין איזה סוג תוכן אתם מצלמים, אם אתם מצלמים וידאו בלוגים בחוץ או בבית, אם אתם נמצאים במרחק גדול או קטן מהמצלמה וכן הלאה וכן הלאה, כך תוכלו להתאים טוב יותר את סוג המיקרופון שאותו אתם צריכים, בתחתית הדף מופיעות המלצות למיקרופונים והסברים לאיזו סיטואציה כל סוג יתאים.

טיפים

#1 טיפ למשתמשים בסמארטפון לצילום סרטונים

נסו לחבר אוזניות רגילות עם מיקרופון קטן למכשיר שלכם – כן כן אלו שקיבלתם עם המכשיר שלכם, אלו של סמסונג או כל חברה אחרת יעשו את העבודה מצויין, לאחר החיבור המיקרופון הקטן ישמש להקלטה ולא המיקרופון של הסמארטפון עצמו, כעת גם ניתן להכניס אוזניה אחת לאוזן בכדי שהמיקרופון יהיה קרוב לפה שלכם כמו בזמן שיחה. ותתפלאו מאיכות הסאונד שהשתפרה מאוד.

#2 טיפ למשתמשים במצלמת וידאו\DSLR

במקרים בהם אין לכם כניסת מיקרופון במצלמה אתם חייבים לפצל את הסאונד שלכם מהוידאו, רבים חוששים מכך בגלל החשש מסנכרון של האודיו והוידאו אך האמת שזה הליך די פשוט, פשוט מקליטים את הוידאו דרך המצלמה ומשתמשים בהתקן אחר לדוגמה הסמארטפון שלכם להקלטת האודיו.

במידה ואתם רוצים שישמעו אתכם טוב בלי הרבה רעשי רקע, נסו לשים את הסמארטפון שלכם קרוב יותר אליכם והפעילו בו אפליקציית הקלטה, גם במקרה הזה תחוו שיפור עצום באיכות הסאונד.

אם יש לכם כניסת מיקרופון במצלמה ניתן לחבר מיקרופון דש (עם הגברה) ישירות לכניסת המיקרופון במצלמה ואז אין צורך להתעסק עם סנכרון האודיו.

3# התחילו ממיקרופון דש Lavalier

במידה ואתם מעוניינים להקליט את עצמכם בלבד מיקרופון דש הוא פתרון מעולה וזול, אתם יכולים לחבר אותו ישירות לסמארטפון שלכם או למצלמה, מצלמות דורשות מיקרופון דש עם הגברה, הסמארטפון יכול לקבל מיקרופון דש ללא הגברה(המלצות בסוף) אם אין לכם כניסת אודיו במצלמה פשוט חברו את המיקרופון דש לסמארטפון שלכם, הקליטו דרכו את הסאונד ואז סנכרנו את הוידאו והאודיו דרך תוכנת העריכה שלכם.

#4 כיצד לסנכרן את הסאונד לוידאו בקלות

פשוט מכאו כף לפניי תחילת הדיבור שלכם ואז תוכלו בקלות לסנכרן בין האודיו לוידאו כאשר תערכו את הסרטון שלכם.

#5 השתמשו במוזיקת רקע בווליום נמוך

מוזיקת רקע יכולה לתרום מאוד במקרה של רעשי רקע חלשים ובלתי רצויים, מוזיקת הרקע מטשטשת מעט את רעשי הרקע וגורמת למאזינים שלכם להתרכז בקול שלכם, הקפידו על מוזיקת רקע מתאימה וחלשה שתתמזג טוב עם הקול שלכם.

סוגי מיקרופונים והמלצות

קיימים סוגי מיקרופונים רבים אנסה לעשות סדר לסכם את הנפוצים ביותר:

מיקרופון מחשב – שולחני

מיועד למשתמשים הביתיים, המיקרופון צריך להיות קרוב אליכם בכדי שישמעו אתכם הייטב, חלק מהמיקרופונים האלו גם מתאימים למספר אנשים שנמצאים בסביבת המיקרופון, ראיונות וכו', מעולה לגיימרים או לוולוגרים שמצלמים את עצמם עם מצלמת רשת ונמצאים ליד המחשב.

Blue Yeti המיקרופון הלא מקצועי המקצועי ביותר שתוכלו להשיג, איכות סאונד ברמה מטורפת, רק לחבר ל-USB ולהשתמש ניתן להשיג באמזון באיזור ה-120$ פתרון די יקר אבל יתן לכם סאונד ללא פשרות בבית. קישור כאן

$129.00
6 חדש החל מ: $129.00
Amazon.com
משלוח חינם
עודכן לאחרונה ב- 23/09/2021 10:48

Blue Snowball/Ice המיקרופון המרשים השני של חברת Blue עם תג מחיר נוח מאוד, ה-Snowball הרגיל בעל שלושה מצבי הקלטה לעומת ה-ICE שהוא בעל מצב הקלטה בודד קישור כאן

$49.00
7 חדש החל מ: $49.00
4 משומש החל מ: $44.10
Amazon.com
משלוח חינם
$69.00
9 חדש החל מ: $69.00
7 משומש החל מ: $58.65
Amazon.com
משלוח חינם
עודכן לאחרונה ב- 23/09/2021 10:48

Samson Meteor המתחרה הישיר של ה-Snowball מומלץ לצפות בסקירות על שניהם ולבחור את הסאונד שיותר אהבתם, אני אישית אוהב יותר את ה-Snowball.

$69.99
41 חדש החל מ: $59.05
5 משומש החל מ: $53.49
Amazon.com
משלוח חינם
עודכן לאחרונה ב- 23/09/2021 10:48

מיקרופון דש Lavalier

מיקרופון קטן שמתלבש על החולצה, קטן מאוד מתאים כמעט לכל סוג של צילום שבו אתם מעוניינים שישמעו רק אתכם, ניתן גם להשתמש בכמה כאלו לכל אחד שמשתתף בסרטון מעולה לבחוץ וגם טוב לבית במקרים בהם אתם רחוקים מהמצלמה או שאין לכם אפשרות למיקרופון שולחני.

את המיקרופון הזה ניתן להשחיל מתחת לחולצה ולתפוס עם קליפס על החולצה כך לא רואים חוטים.

ישנו מיקרופון דש ללא הגברה שמתאים לחיבור לדוגמה לטלפון הנייד ויש כאלו משולבים עם הגברה כך שיהיה ניתן לחבר אותם ישירות למצלמת וידאו.

גם כאן אין סוף ליכולות השדרוג, יש מיקרופוני דש מאוד יקרים ישנם כאלו אלחוטיים עם משדרים ויש כאלו חוטיים.

ברצוני להמליץ על מיקרופון דש שאני משתמש בו כבר זמן רב, הוא לא מקצועי אבל נותן מענה טוב וזול למתחילים.

Boya BY-M1  – מיקרופון דש משתלם במיוחד, יש לו 2 אופציות פעולה, גם עם הגברה לחיבור ישיר למצלמה וגם ללא הגברה לחיבור לסמארטפון. אופציית ההגברה משתמשת בסוללה קטנה LR44 שמספיקה לבערך 24 שעות פעילות, יש לו חוט ארוך במיוחד של 66 מטרים! כך שתוכלו להתרחק מהמצלמה ללא בעיות.

אני ממליץ להקליט איתו על הסמארטפון ולא לחבר ישירות למצלמה בכדי שלא תצטרכו לדאוג לגביי סוללות.

בנוסף הוא מאוד משתלם ועולה כמה עשרות שקלים בסך הכל.

סאונד

מיקרופון דש חוטי אמנם זול ויש לו יתרונות רבים אבל יש לזכור שאתם מחוברים למצלמה שלכם עם חוט, לכן זכרו להוריד את המיקרופון ממכם לפני שאתם קמים ומתרחקים מהמצלמה, קרה לי לא פעם ששחכתי שהמיקרופון מחובר אלי והתרחקתי מהמצלמה וכמעט הפלתי אותה.

מיקרופון שוטגן

מתאים להקלטה יותר היקפית, יחסית מיקרופונים אלו מקליטים ברגישות דיי גבוהה ותופסים די הרבה רעשי רקע מתאים בעיקר לבחוץ למקרים בהם אתם רוצים שישמעו עוד דברים חוץ מאת עצמכם.

$98.57
10 חדש החל מ: $98.57
Amazon.com
משלוח חינם
עודכן לאחרונה ב- 23/09/2021 10:48

מקווה שעזרתי לכם לשפר את הסאונד בסרטונים שלכם, מוזמנים לבקר בערוץ היוטיוב שלי גיקופטר בקישור כאן

אם אהבתם והמדריך עזר לכם אשמח שתגיבו כאן למטה, אשמח לכתוב עוד מדריכים גם בנושא תאורה וצילום בסיסי.

לשאלות נוספות מוזמנים לקבוצת הפייסבוק של גיקביי בקישור כאן

 

 

תגובות פייסבוק

נושא GeekBuy

בדוק גם את זה

ערעור מכס

איך לערער על תשלום מכס? מדריך ערעור מכס

ערעור מכס איך לערער על תשלום מכס? מדריך ערעור מכס – המכס רוצה תשלום גבוהה …

כתיבת תגובה