בית / שואבי אבק רובוטיים / Xiaomi Xiaowa Robot Vacuum – גרסה מוזלת, שיאומי הולכים אחורה?

Xiaomi Xiaowa Robot Vacuum – גרסה מוזלת, שיאומי הולכים אחורה?

Xiaomi Xiaowa Robot Vacuum

דגם חדש של שואב אבק רובוטי של שיאומי, סוללה קטנה יותר, עוצמה נמוכה יותר וללא מערכת המיפוי המתקדמת (SLAMׂ) שהפכה את שיאומי לאחת מיצרניות השואבים הרובוטיים המובילה בעולם. האם שיאומי הולכים אחורה?

אחרי שהשואבים דור 1 ודור 2 של שיאומי כבשו וכובשים את השוק, שיאומי עדיין לא תופסת את כל נתח השוק.

בעוד השואבים של שיאומי נמכרים במחירים של 280$-500$ יש שוק שלם של שואבים שנמכרים במחירים שנעים סביב 100$-250$.

נכון, הם פחות חכמים, פחות עוצמתיים אבל בעיקר יותר זולים וכן עושים עבודה סבירה (לדוגמה ILIFE ואחרים).

Xiaomi Xiaowa – Youth Version

לפי הכותרת כבר ניתן להבין שהרובוט החדש של שיאומי שייך לסדרת Youth Version מה שאומר מחיר נמוך יותר ומפרט סביר, והדגש כאן הוא אכן על המחיר.

השואב הרובוטי החדש Xiaomi Xiaowa הושק בסין במחיר של 999 יואן שזה באיזור ה-160$ כרגע המחיר באתרים הסינים יקר בהרבה אך צפויה ירידה די מהירה שכן אין סיבה לשלם יותר על שואב כזה, אפילו אם הוא של שיאומי.

על פי המפרט של השואב יש לו סוללה בנפח 2600mAh – לעומת 5200mAh בשיאומי דור 1 ועוצמת שאיבה 1600Pa לעומת  1800Pa בשיאומי דור 1.

מערכת מיפוי לייזר Out, אלגוריתם וחיישנים In

כמובן ההבדל המהותי בין השואב הזה לשני הדגמים האחרים של שיאומי הוא החיסרון במערכת מיפוי הלייזר המוצלחת שהייתה בהם שאפשרה לשואב למפות את הבית בדיוק מושלם ולנקות בצורה היעילה ביותר.

בשואב הרובוטי החדש שיאומי שילבה 10 חיישנים שעובדים יחד עם אלגוריתם בכדי לתת לרובוט בכל זאת איזו שהיא דרך למפות את הבית.

שיאומי כן מבטיחים שיהיה ברובוט הזה סוג של מיפוי אמנם על פי ההערכה לא ברמה של מיפוי הלייזר ויותר ניקוי רנדומלי חכם בתקווה חכם יותר מדגמים אחרים ברמת המחיר.

גם הרובוט החדש נשלט באופן מלא דרך האפליקציה ובהחלט מעניין לראות את הביצועים בגזרה זו.

מה כן טוב?

  • יכולת התגברות על מכשולים
  • מיכל אבק גדול 640ml 
  • מנגנון הגנה בפני שערות (לא ידוע עד כמה טוב)

מגדת עתידות: הצלחה או כישלון?

יש לזכור שזה שואב שהושק בסדרת ה- Youth Version וזה לא דגם שצפוי להחליף או לעלות על שני הדגמים הראשונים של שיאומי, אלא רק לתת מענה לצרכנים עם תקציב נמוך יותר.

אם זה יעבוד בצורה דומה לדגמים האחרים? אני סקפטי אבל הכל עניין של מחיר, ואם במחיר הזה השואב של שיאומי יעלה על מתחריו באותה רמת מחיר, אז בהחלט יש למתחרים ממה לחשוש.

בתור מי שמכיר היטב  את הביצועים של הדגמים האחרים של שיאומי אני כבר יכול לומר שאם יש באפשרותכם להשקיע עוד 100$ ולרכוש את הדור הראשון של השואב של שיאומי, תקבלו ביצועים ברמה גבוהה יותר ממה שתקבלו פה, וזה רק על פי הצצה במפרט.

מכירה מוקדמת החלה באתר גיקביינג(משלוח רק בסוף אפריל), למי שמעוניין לראות מפרט קישור כאן אמנם אני לא ממליץ למהר ולרכוש בטח שלא במחיר הזה שזהה לשיאומי דור 1 שעולה עליו בכל פרמטר, נחכה ונעדכן על ירידת מחירים שצפויה בחודש הקרוב, במחיר של 150-170$ לדעתי כן יכול להיות שוק לשואב רובוטי שכזה שפונה לנתח שוק הנמוך שרוצה שואב טוב עם ביצועים סבירים בלי להשקיע הרבה.

 

 

 

תגובות פייסבוק

נושא GeekBuy

בדוק גם את זה

מכשיר שטיפה בלחץ נייד מבית שיאומי – Jimmy JW31

עוד ג'ימי לאוסף! מכשיר שטיפה בלחץ מבית שיאומי Jimmy JW31 מה שמיוחד במכשיר הזה שהוא גם …

כתיבת תגובה