בית / לבית / מסנן אוויר חכם שיאומי – אוויר נקי בסטייל – סקירה
המסנן לצד המשקל החכם של יונמי

מסנן אוויר חכם שיאומי – אוויר נקי בסטייל – סקירה

מסנן אוויר חכם שיאומי

היום אנחנו נסקור מוצר מאוד מעניין של שיאומי מוצר קצת חריג שלא הרבה מכירים אבל ממש שימושי ויעיל.

בעולם של היום אנחנו מוקפים בזיהום אוויר, אבק, מכוניות, סיגריות, פיח, אובך כל שני וחמישי, בעיקר תושבי הערים יכלו להעיד שמספיק שניקית את המדף עכשיו בעוד שעה כבר תהיה עליו שכבה יפה של אבק.

את כל זה אנחנו נושמים, יש אנשים שיש להם בעיות רפואיות של ממש וקשיי נשימה או אלרגיות למיניהם והאבק והזיהום לא תורמים במיוחד למצבם.

בסין בעיית זיהום האוויר בערים הגדולות קשה אפילו יותר, ולכן חברות גדולות בסין כמו Xiaomi עובדות על שיפור איכות החיים ומגיעות למוצרים ברמה גבוהה מאוד ובמחיר נוח.

אז נכון, גם בתל אביב המצב הרבה יותר טוב מבייג'ינג אבל זה בהחלט מדאיג והתוצאה של כל הזיהום הזה בטוח לא חיובית.

Xiaomi Smart Mi Air Purifier

ה- Xiaomi Air Pulifier מיני דור שני של מסנני האוויר החכמים של שיאומי המוצר הוא בעצם מסנן אוויר ביתי\משרדי שמבצע סירקולציה וסינון של האוויר עד שטח של 40 מ"ר.

זוהי גרסת מיני קטנה יחסית שמתאימה בהחלט לחדרים, לבתים קטנים או לחללים ספיציפים כמו חדר שינה, סלון, בתים קטנים וכו'.

בתוך המסנן ישנו פילטר תלת שכבתי שמנקה את האוויר מחלקיקי אבק גדולים יותר וגדולים פחות שמפריעים לנשימה.

בנוסף גם מסנן ריחות סיגריות, בישולים וכמובן מדובר במוצר חכם שמתמשק עם הסמארטפון בצורה מלאה ומראה את רמת הזיהום בכל רגע נתון ניתן לשליטה מרחוק ועוד.

למעשה זה המסנן החכם הזול ביותר בשוק, בדגש על חכם.

את ה – Xiaomi Smart Mi Air Purifier הזמנתי מאתר גירבסט קישור כאן בעלות של 130$ משלוח 15$ עם ISRAEL EXPRESS ותשלום מע"מ בארץ של 17% מחיר סופי פחות מ-600 ש"ח. חפשו קופון כאן לפני הרכישה

הגרסה שהזמנתי היא עם תקע סיני בגלל שהיא זולה בהרבה מהגרסה עם התקע האירופאי, כל מה שצריך לעשות זה להחליף תקע או להשתמש במתאם המצורף בחבילה.

מסנן אוויר חכם שיאומי – איך זה עובד?

כאשר המסנן נמצא על מצב אוטומטי המכשיר מזהה את רמת זיהום האוויר בחלל באמצעות חיישנים שנמצאים במכשיר, כך נקבעת העוצמה.

האוויר נכנס משלושת צידי המכשיר המחוררים ועובר דרך פילטר תלת שכבתי עליו נרחיב בהמשך ויוצא ממאוורר כפול שפונה כלפי מעלה ומפיץ לנו את האוויר הנקי.

הפעלה ראשונית

המסנן מגיע מורכב לחלוטין עם הפילטר כבר מוכן לשימוש בתוכו, רק לחבר לחשמל וללחוץ על הכפתור בראש המכשיר.

כעת המכשיר כבר עובד ומסנן את האוויר, אך כדאי גם להגדיר אותו דרך האפליקציה בכדי שנוכל לקבל מידע על איכות האוויר בכל רגע נתון ומכל מקום.

ובנוסף גם לשלוט בפעילות המכשיר מכל מקום

לצורך כך אנחנו צריכים להוסיף את המכשיר לאפליקציית Mi Home שזו האפליקציה שמאגדת את כל מוצרי הבית החכם של שיאומי.

אם זו פעם ראשונה שאתם מורידים את האפליקציה חשוב לבחור China או Singapore בבחירת השרת.

האפליקציה

האפליקציה מאוד אינפורמטיבית ונוחה יש מגוון הגדרות שניתן לשחק איתן אבל בגדול אין הרבה מה לגעת, רוב הזמן המכשיר על מצב אוטומטי אבל תוכלו להיכנס לאפליקציה ולראות מידע על איכות האוויר, כמה אוויר נקי פולט המכשיר בכל רגע וכמה הוא תרם לכם עד היום.

ניתן לשלוט על הכל דרך האפליקציה מכל מקום.

חשוב מאוד, מיקום!

אז אני למזלי לא נמנה מאלו עם הבעיות הרפואיות ובגדול אני גם לא בעד לחיות בעולם סטרילי במאה אחוז גם הגזמה לכיוון הזה היא לא בריאה לדעתי.

אבל אם אני יכול לשפר איכות החיים לפחות בזמן שאני בבית או בזמן שינה, לספוג ריחות בבית אז אני אומר למה לא.

הבית שלי יחסית קטן והחלטתי להציב את המסנן בין הסלון לחדר השינה, שגם יתרום לאוורור בזמן בישולים וגם יזרוק קצת אוויר נקי בלילה ויסנן את חלקיקי האבק המזיקים.

אם אתם סובלים מקשיי נשימה בלילה כנראה שטוב יותר שתציב אותו בחדר שינה, אם אתם סובלים מביית לא מאוורר שמצטבאים בו ריחות בישולים ואבק יכול להיות שעדיף לכם להציב אותו בסלון או לרכוש לשם יחידה נפרדת.

בגדול ההמלצה על מסנני אוויר היא הצבה במרכז החלל לרוב זה לא ממש מתאפשר.

המסנן לצד המשקל החכם של יונמי

הכר את המסנן

מסנן אוויר חכם שיאומי – אז בואו נדבר קצת על המסנן עצמו כמו שאתם רואים הוא לא קטן ואם להיות מדוייקים הוא בגובה של 52 ס"מ ו-24 ס"מ בצדדים. לא גדול ביחס למסנני אוויר אחרים אבל כן צריך לוודא שיש לנו פינה פנויה בשבילו.

למרבה המזל לא מדובר במוצר מכוער ואין מי שיכנס אליכם הבית ולא ישאל מה זה בסקרנות.

יש לו שלושה פתחי יניקה של אוויר בצדדים חשוב להניח אותו ככה שלפחות 20 ס"מ מכל צד יהיה פנוי. האוויר נכנס פנימה עובר דרך הפילטר ויוצא מלמעלה אוויר טרי ונקי.

משקל: 4.8 ק"ג (שקול)

הפילטר

בדלת האחורית של מסנן אוויר חכם שיאומי יושב לב ליבו של המכשיר זהו הפילטר היפיפה כפי שניתן לראות בתמונות יש כאן ממש פילטר רציני וגדול יש לו 3 שכבות שיתנו לכם הגנה עד 100% מחלקיקים גדולים ועד 99.99% הגנה מפני חלקיקים בגודל 2.5 מיקרון, לא שזה אומר לנו יותר מידי מה שכן אתם צריכים לדעת שזה כן מסנן באופן מורגש את האוויר.

הפילטר הזה הוא לא רב פעמי אבל הוא מחזיק למשהו כמו חצי שנה תלוי ברמת הזיהום אוויר שיש באיזור שלכם , המחיר של פילטר כזה הוא באיזור ה-100 ש"ח לא השקעה גדולה במיוחד תמורת אוויר נקי לחצי שנה.

האפליקציה מודיעה לכם על מצב הפילטר בכל רגע ומתי צריך להחליף.

קישור לפילטר חלופי קישור כאן מידי פעם יש מבצעים אז מומלץ לרכוש כשיש מבצע, מחיר טוב הוא באיזור ה-30$.

דלת אחורית

הפעלה ותוכניות עבודה

ההפעלה של המכשיר היא מאוד פשוטה ולמעשה יש לנו רק כפתור אחד שנמצא למעלה, הכפתור הזה גם מדליק את המכשיר וגם עובר בין מצבי הסינון השונים.

כל עוד המכשיר בחשמל ומוגדר מול האפליקציה אתם יכולים בחופשיות להדליק לכבות ולהחליף מצבים מכל מקום בעולם.

יש לנו מצב אוטומטי שקובע אוטומטית את רמת הסינון הנחוצה על פי חיישנים שנמצאים במכשיר מצב שינה שבו המכשיר עובד בעוצמה חלשה במיוחד בכדי למנוע רעש ומצב מותאם אישית שתוכלו להגדיר באפליקציה לעוצמה שאתם מעוניינים בה .

ניתן להגדיר גם סצינות חכמות בשילוב עם מוצרים חכמים אחרים של שיאומי להגדיר לוח זמנים מדוייק של הדלקה וכיבוי.

מצבי הפעלה לפי הנורית הירוקה

האם זה עובד?

אז בהתחלה כשהפעלתי את המסנן זה היה על מצב אוטומטי אמרתי לעצמי איזה יופי הוא ממש שקט בקושי שומעים אותו.

הכנתי חביתה לא עברה דקה והמסנן נכנס למצע טורבו, ואם במצב רגיל ריח הבישול נשאר בבית כמה שעות עם המסנן תוך חצי שעה לא היה זכר לכך שמישהו בישל משהו בבית.

כאן הבנתי כמה עוצמה יש למכשיר הקטן גדול הזה.

לאחר כשלושה שבועות עם המכשיר פועל בבית האוויר יותר נקי בבית, רמת האבק פחתה ולפחות בהרגשה שלי ושל בני הבית כן יש הרגשה של אוויר טוב יותר ונשימה "חלקה יותר".

וגם אדם כמוני שלא רגיש מבחינה רפואית מרגיש בהבדלים.

אם להיות אמיתי כן יתכן וההבדל פסיכולוגי אך מצד שני כשרואים איך המוצר הזה עובד וכמה אבק המכשיר הזה שואב אליו קשה להאמין שזה לא יורגש.

הרעש

דבר שבטח מדאיג רבים מכם זוהי לבטח עוצמת הרעש, זה דבר שבהחלט חשוב בעיקר אם תחליטו להציב אותו בחדר השינה.

למכשיר יש מצב שינה שבו הוא פועל בעוצמה מאוד חלשה בלי קשר למצב זיהום האוויר כך שהוא לא יפריע לכם.

במצב זה הרעש הוא מאוד זניח אני כמעט ולא שומע אותו ואם כן מדובר ברעש לבן מזערי שאפילו יכול יותר לתרום לשינה מאשר להזיק:)

בשאר הזמן בהנחה שאתם על מצב אוטומטי, הכל תלוי בעוצמת הזיהום באותו רגע, אם זיהום האוויר גבוהה המכשיר יפעל בעוצמה חזקה שדומה לרעש של שואב בינוני שפועל או מאוורר רציני.

חשוב להדגיש כי במצב נורמלי כשלא מבשלים, כשאין אובך חריג או כשאין משהו אחר שמפעיל את חיישני הזיהום של המסנן, המכשיר עובד בעוצמה נמוכה ושקטה שאינה מפריעה כלל.

סימן ברור לכך שהפילטר עובד

לאחר כשלושה שבועות התחיל להצטבר מעט אבק בפתחי היניקה של המכשיר, לא כמות רצינית אך כן ניתן לראות בעין.

מצד שני כשמסתכלים על פני השטח העליון ועל המאוורר העליון שדווקא פונה למעלה ומבחינה הגיונית עליו אמור להצטבר האבק, נקי כמו חדש ללא טיפת אבק.

מה שמראה שהאוויר שמגיע למאוורר העליון בהחלט נקי יותר מהאוויר הנכנס.

כאן מצטבר אבק – ניתן לנקות עם סמרטוט או שואב אבק
כאן לא תמצאו טיפת אבק

שורה תחתונה

לדעתי מעטים האנשים שאין להם בעיות בריאותיות ואכן יחליטו לרכוש את המכשיר,  אחרי הכל כן מדובר בהשקעה לא קטנה, איזור ה-600 ש"ח עבור משהו שיש לכם בחינם וזה אוויר.

מצד שני ניתן לומר את אותו הדבר על בר מים והרבה מוצרים אחרים שאנחנו משקיעים בהם מאות ואפילו אלפי שקלים בשנה, עכשיו כבר העלות הזו נשמעת יחסית זניחה.

מנקודת המבט האישית שלי מדובר בהשקעה טובה ומועילה אפילו יותר לטווח הארוך, וכמובן מוצר חובה לחובב גאדג'טים שכמוני, תדביקו על זה שיאומי ובריאות ובכלל קניתם אותי.

אסמטיים, אלרגיים, רגישים לאבק, בשבילכם זה מוצר חובה.

עדכון! 23\2\19 דגם חדש למסנן! Mi Air Purifier 2S

הרבה מתעניינים לגבי המסנן אוויר החכם של שיאומי שסקרתי לפני שנה בערך כאן, מסין כבר לא משתלם לרכוש אותו אבל פניתי ליבואן XISTORE כאן בארץ הוא הסכים להשאיל לנו המכשיר בדור החדש לסקירה והשוואה מול הדור הקודם וגם לארגן לנו דיל בלעדי😊

הדגם בדור החדש נקרא Mi Air Purifier 2S השדרוג מה- Mi Air Pulifier 2 שנסקר באתר הוא מסך OLED קדמי שמכיל תצוגת לד של סטטוס איכות האוויר, מצב הפילטר ועוד פרמטרים מעניינים מבלי שצריך להסתכל בסמארטפון, מלבד זאת אותם פונקציות חכמות שליטה מלאה מהסמארטפון שתוכלו לקרוא בסקירה של הדור הקודם, בקרוב אעשה סרטון שמדגים גם את הפעולות שלו.

קישור לדף המוצר באתר XISTORE קישור כאן השתמשו בקופון: GeekbuyAir קופון בלעדי לחברי הקבוצה למחיר 699 ש"ח לאיסוף עצמי מהסניף בחינם או משלוח מהיר תוך 3 ימי עסקים בתוספת 49 ש"ח

את ה – Xiaomi Smart Mi Air Purifier הזמנתי מאתר גירבסט קישור כאן בעלות של 130$ משלוח 15$ עם ISRAEL EXPRESS ותשלום מע"מ בארץ של 17% מחיר סופי פחות מ-600 ש"ח. חפשו קופון כאן לפני הרכישה

תגובות פייסבוק

נושא GeekBuy

בדוק גם את זה

ראש ברז אוטומטי מבית שיאומי – Xiaomi ZAJIA Automatic

שיאומי – חיים על אוטומט! אחרי שהתרגלנו לשטוף ידיים עם המקציף סבון האוטומטי מבית שיאומי …

כתיבת תגובה