בית / סטרימרים ומיני מחשבים / Z83S – סקירה מלאה מיני מחשב קטן עם יכולות גדולות

Z83S – סקירה מלאה מיני מחשב קטן עם יכולות גדולות

Z83s- מחשב מיני מדהים

מחיר : 74.99$ ב-Gearbest עם קופון: ALIBUYZ83S  קישור כאן

Z83S – מיני מחשב

מה בחבילה ?

החבילה קטנה והמחשב עצמו גם אינו גדול במיוחד ונוח לנשיאה.

אז כמובן , המיני-מחשב שמידותיו הם :  10.00 x 3.85 x 1.50 ס"מ  קטן בהרבה מרוב המיני מחשבים המקבילים אליו

ה-Z83S מגיע עם כבל הארכה של כבל HDMI שמסייע בהכנסת המחשב לשקע בקלות ללא סיבוך אל מול הכניסה הראשית וזה אכן עוזר ונוח בהרבה מלחבר ישירות. בנוסף, כבל חיבור לחשמל שמתחבר לכניסה של Micro-USB כמו של סמרטפונים. יש לציין שהמחשב אינו עובד ללא החיבור לחשמל ואינו מכיל סוללה, מתאם OTG בכדי להמיר את יציאת ה-מיקרו USB ליציאת USB בגודל מלא וכמובן ספר הוראות שמפרט את התכונות העיקריות וכו'. הכול מגיע ארוז יפה ומסודר ואיכות ההרכבה מרגישה טובה מאוד.

הערה חשובה: כניסת החשמל וכניסת ה-OTG הם אותו סוג חיבור מסוג מיקרו USB לכן יש להקפיד לא לנסות לחבר את מתח החשמל לכניסת ה-OTG למרות שזה לא אמור לגרום נזק לא כדאי לנסות, ליד יציאת החשמל יש סימון DC כך תבדילו.

Z83S box

עיצוב, איכות בנייה ומראה כללי: 5/5

מידות המחשב מפורטות בראש הכתבה. באופן כללי הוא איננו גדול ונוח לנשיאה ונכנס לכיס בקלות. למכשיר יש מעין ציפוי כזה שנותן תחושה נעימה ביד ולא של פלסטיק זול. ניתן לראות בתמונה את המחשב ביחס ליד שלי ולראות שאינו גדול. חיבור ה-HDMI בנוי היטב ואינו רופף או חלש בהרכבה. דבר חשוב במיוחד הוא איכות ההרכבה הגבוהה שמורגשת מייד.

Z83S size

מפרט טכני 

בראש ובראשונה, נתוני המחשב והחומרה שלו מספקים ביצועים טובים במיוחד ללא עיכובים אפילו תחת עומס בינוני-גבוה. במהלך הבדיקה הרצתי עליו קודי, יוטיוב, אינטרנט, OFFICE ושימושים במקביל בהם לא הראה קושי או משהו חריג.

נתוני המחשב:

מעבד 4 ליבות :  Intel Atom X5-Z8350 בעל מהירות 1.92GHZ.

זכרון : 2gb ddr3

אחסון: 32GB  ואפשרות הרחבה ע"י כרטיס עד GB128 נוספים.ׁׁ או גם באמצעות כונן נייד לכניסת ה-USB

קישוריות : BLUETOOTH 4.0 , HDMI

מערכת הפעלה: וינדוס 10 מאוקטב-ללא בעיות אקטיבציה.

המיני מחשב עובד על מתח 5V אשר מתחבר לכניסה החשמל- בנוסף, קיים חיבור 3.0USB לחיבור מקלדת ועכבר אלחוטיים שעבדו מצויין ובמהירות תגובה מצויינת. דבר חשוב נוסף הוא הרחבת מקום האחסון במחשב עד 128GB ע"י כרטיס הרחבה , באמצעות כך המחשב כבר מאפשר כמחשב גיבוי ואחסון נוספים עבורכם.
למחשב יש חיבור HDMI בצד אחד שלו שמתחבר בעצמו או ע"י מאריך קצר (שמגיע עם החבילה) לטלוויזיה או לכל מסך אחר ומאפשר למעשה שימוש רגיל במחשב לכל דבר ועניין. הופתעתי מהקלות והפשטות וחייב להודות שזה ממש נוח ואפילו דיי כיפי שיש איתך מחשב לכל מקום במשקל 50 גרם.

הרבה בעיות במיני מחשבים מסוג זה נגרמות כתוצאה מהתחממות, ל-Z83S יש מאוורר קטן מובנה שמולבש על גוף קירור שעובר לכל אורך המכשיר מה שמאוד משמח לראות בעיקר בשל העובדה שהמכשיר כל כך קטן ובעל פוטנציאל התחממות ללא האוורור.

בחינת ביצועים: 4/5

במהלך הסקירה בחרתי לבחון כמה דברים עיקריים כמו שימוש בקודי, עבודה בעומס, אינטרנט ושימוש בoffice.

הקודי עובד נהדר ללא שום בעיה או עיכוב, התפריט רץ חלק והמערכת לא סובלת או מתאמצת . הפעלת סרטים, העלאת קבצים והגדרות שונות לא הראו בעיה כלל וכלל והכול עבד ועובד נהדר.

הערה* בסצינות חשוכות רואים מעט חשוך מידי, אנסה לשחק עוד עם ההגדרות ואעדכן אם הנושא יפתר, לא משהו בלתי נסבל אבל כן אפשר לראות את זה.

יש לזכור שלמכשיר יש 2GB ראם שזה המינימום להרצת וינדוס 10 באופן תקין ובכל זאת המכשב נותן ביצועים לא רעים בעבודה עם תוכנות בסיסיות כמובן שהמחשב לא בנוי להריץ משחקים.

 

**הערה חשובה** לגבי קודי והתקנת המשתמש החדש בווינדוס (הרצה ראשונה) : יש לפתוח משתמש בשם באנגלית אחרת הקודי עושה בעיות בהמשך כאשר תרצו להתקין אותו ואת ההרחבות שלו.

בעבודה תחת עומס, המיני-מחשב עובד היטב , עליית דף אינטרנט לוקחת זמן סביר ומספק בהחלט וכתבה זו נכתבת באמצעות תוכנת ה- WORD  שמותקנת בו ללא שום בעיה. יש לציין שבדגם זה יש מעבד מהיר יותרZ8350  במהירות שעון של 1.92 GHZ שזה שיפור מהמעבד הקודם( Z8300) שעבד ב1.8GHZ.

במיני מחשב קיים מאוורר עליון וגוף קירור, לא חוויתי התחממות יתר גם תוך עבודה מאומצת שזה כבר יתרון על פני הרבה מכשירים אחרים שאני מכיר.

סיכום:5/4

ה-Z83S נועד לשמש כמחשב לכל דבר ועניין, שניתן לשאת אתכם לכל מקם ומקום שתרצו ללא קושי וללא משקל.

כל מסך עם חיבור HDMI יכול לשמש לו כ"בית" וממנו תוכלו לעבוד בקלות.

אני מאוד נהנה מהשימוש בו ורואה בו הזדמנות טובה למי שרוצה מחשב בסיסי ונחמד מאוד במחיר חסר תקדים שמשמש גם כסטרימר שמריץ קודי בצורה נהדרת.

מחיר : 74.99$ ב-Gearbest עם קופון בלעדי: ALIBUYZ83S  קישור כאן

סקירה מאת שלו מגיקביי

סיכום סופי

החבילה ואביזרים
עיצוב ומבנה כללי
ביצועים ביחס למפרט
ביצועים ביחס למחיר
User Rating: Be the first one !

 

תגובות פייסבוק

נושא GeekBuy

בדוק גם את זה

מיניקס גאה להציג: MINIX Neo U9-H

Minix Neo U9-H – מיניקס גאה להציג: מיניקס Neo U9-H עדכון מבצע! 15.3.17 עכשיו 129.99$ בגירבסט קוד …