בית / מוצרים נלווים / Netac SSD N530S -סקירה כונן SSD במחיר שפוי

Netac SSD N530S -סקירה כונן SSD במחיר שפוי

Netac SSD N530S – סקירה כונן SSD במחיר שפוי

Netac SSD N530S

אז קיבלתי לסקירה את הכונן החדש של Netac,הכונן שקיבלתי הוא בנפח של 120GB אך יש גם גרסת 240GB, חברת Netac כבר מוכרת לנו היטב מתחום כרטיסי הזיכרון, היא יצרנית אפשר להגיד די ותיקה של כרטיסי זיכרון והמשתמשים מאוד מרוצים מכרטיסי הזיכרון שלה לאורך זמן, כפי שאתם יודעים לכוננים, כרטיסים ומוצרים מהסוג הזה הזמן הוא גורם מכריע, איש מחשבים בעל ניסיון רב אמר לי שאם הכונן עובד בשבועיים הראשונים אז כנראה שהוא ימשיך לעבוד לאורך שנים אך בכל זאת גורם הזמן הוא המבחן האמיתי לדברים מהסוג הזה אף אחד לא רוצה שהנתונים שלו ילכו לאיבוד ביום בהיר אחד, על פי ניסיון עם כרטיסי הזיכרון של חברת Netac לדעתי אפשר להיות רגועים.

בדומה לכרטיסי הזיכרון גם בתחום כונני ה-SSD חברת Netac הולכת על כונן SSD זול במיוחד, כמובן שמדובר במחירי השקה והם צפויים לעלות אך עדיין הכיוון ברור זהו כונן SSD במחירים מאוד מאוד אטרקטיבים בהשוואה למחירים בארץ וגם בהשוואה לחברות המתחרות.

נתונים טכניים יבשים:

חברה: Netac
דגם: N530S
גודל: 2.5 inch
סוג: SATA 3
נפח: 120GB
חומר: Aluminum Alloy
צבע: Black

נתונים חיצוניים ומסביב

הכונן עצמו הגיע עטוף ושמור היטב בקופסה קטנה ונחמדה:

 Netac N530S

גג
Netac N530S

כפי שניתן לראות מבחינת מראה הכונן לא שונה לא שונה מכל SSD שראיתי עד היום, קיבלתי את הכונן ומיד התחלתי בעבודה, ברשותי מחשב נייד מסוג Lenovo Y700 ומעט חששתי לבצע בעצמי את הרכבת כונן ה-SSD מפני שאין לי במחשב "גישה מהירה" ולכן דרוש פירוק של כל המכסה האחורי, לא מסובך במיוחד הרי זו פעם ראשונה שאני פותח את המחשב הזה להחלפת כונן והכל עבר בהצלחה. לא מומלצת הרכבה עצמית למי שאין מעט ידע וחוש טכני. (**ישנה גם אפשרות של חיבור מתאם שיהפוך את הכונן הזה לחיצוני ויתחבר למחשב באמצעות USB 3 קישור כאן)

ההתקנה

לנובו-Y700

 Netac SSD N530S

פשוט הוצאתי את הכונן הישן שהיה כונן קשיח רגיל והחלפתי אותו ב-SSD החדש.(**ישנה גם אפשרות של חיבור מתאם שיהפוך את הכונן הזה לחיצוני ויתחבר למחשב באמצעות USB 3 קישור כאן)

לאחר החיבור הפיזי של הכונן וסגירת כל הברגים במחשב העלתי את הוינדוס, הכונן לא הופיע מיד נדרש סדר פעולות קצר:

  1. מקש ימני על המחשב שלי
  2. Manage
  3. Storage manegment
  4. רואים את הכונן החדש לוחצים עליו פעמיים ועוקבים אחרי הממשק של ווינדוס בעיקר ללחוץ "הבא" עד סיום התהליך ממש פשוט תראו את הכונן החדש שלכם.
  5. יכול להיות שיש דרך קצרה יותר להגדרה דרך ה-BIOS אך לא הייתי צריך להשתמש בה.

ממצאים

אז ככה, הכונן הראשי שלי הוא גם מסוג SSD וכבר מותקן עליו הוינדוס ולכן לא התקנתי וינדוס על הכונן הזה, אבל זה לא משנה יש דרך מאוד פשוטה לבדוק את מהירות הקריאה והכתיבה, מי שרוצה להחליף את הכונן ה"ראשי" במחשב פשוט מרכיב אותו, ומתקין עליו וינדוס, דרך אגב למי שאין עדיין כונן כזה שיהיה בעיניין שהמחשב יטוס לו לאחר ההחלפה הווינדוס יעלה תוך מספר שניות במקום דקה-שתיים ומומלץ ביותר למי שיש  את האפשרות לחבר במחשב שלו SSD זה הדבר הכי טוב שתוכלו לעשות למחשב שלכם בהשקעה קטנה מאוד יחסית.

כאשר הכונן חדש וריק לגמרי השטח הפנוי הוא 111GB שזו סטייה תקנית לגמרי ובגדר הנורמלי

אז הנה בדיקת מהירות הכתיבה וקריאה שביצעתי באמצעות User BenchMark:(הכונן אינו ריק ולכן אתם רואים 96GB פנויים ולא 111GB)

 

 Netac SSD N530S

ביצועים בהחלט טובים, משתווה לכונן SSD השני שמורכב אצלי במחשב של חברת סמסונג.

סיכום

הנתונים מראים כונן SSD תקין שעומד בסטנדרטים של כונני ה-SSD המקבילים לו ויקרים הרבה יותר אז נכון, לא בדקתי אותו לאורך שנים וזו לא חברה עם שם כמו החברות הגדולות אבל השיקול שלכם הוא האם לשלם כמעט כפליים על SSD עם ביצועים דומים, האמת אני יכול להבין אנשים שמעדיפים לרכוש בארץ או לרכוש חברות מוכרות כשמדובר בקבצים האישיים שלהם זה שיקול לגיטימי, אני אישית אוהב לתת הזדמנות גם לחברות מתפתחות ורוב הפעמים אני גם מגלה מוצרים וחברות לא רעות בכלל, במקרה הזה זה גם לא ממש חברה חדשה אלא חברה שכבר הוכיחה את עצמה בתחום כרטיסי הזיכרון שלא רחוק מתחום הכוננים.

מבחינתי שווה לחלוטין את הכסף עד כה מאוד מרוצה מהכונן והמהירות שבה הוא עובד.

פרק הממצאים אינו מקיף במיוחד מהסיבה היא שלא היה לי מספיק רעיונות כיצד לבחון את הכונן אם יש לכם שאלות\בדיקות נוספות שאתם רוצים שאבצע על הכונן תמסרו לי בתגובות או שתשאלו ב-קבוצת הפייסבוק שלנו:

 

תגובות פייסבוק

נושא GeekBuy

בדוק גם את זה

משקפיים אנטי אור כחול שיאומי – סקירה והתרשמות

האור הכחול אם אתם יושבים שעות על מחשב, טאבלט, או סמארטפון בטח שמתם לב שהעיניים …

כתיבת תגובה