בית / גיימינג / Motospeed CK107 – סקירה מקלדת מכאנית בפחות מ-200 ש"ח

Motospeed CK107 – סקירה מקלדת מכאנית בפחות מ-200 ש"ח

Motospeed CK107 – מקלדת מכאנית בפחות מ-200 ש"ח

מחיר- כרגע בפלאש סייל ב43$ המחיר הרגיל הוא באיזור ה-50$ מחיר נמוך לכל הדעות מכל מקלדת מכאנית אשר ניתן להשיג בארץ קישור כאן

Motospeed CK107

אז כיום אני כותב לכם מהמקלדת המכאנית החדשה שלי הלא היא ה-Motospeed CK107, את המקלדת קיבלתי מ-Gearbest שהתחשבו בשעות שאני מקדיש להקלדה ושלחו לי את המקלדת הזו לבדיקה, האמת היא שהייתי במהלך חיפושים אחר מקלדת טובה , לא ממש ידעתי אם הכיוון שלי הוא מקלדת מכאנית אבל או מקלדת רגילה פשוט חיפשתי מקלדת טובה ונוחה. ואני מודה שאף זילזלתי במקלדות המכאניות בעיקר משום שעד לא מזמן האופציה הזו הייתה מחוץ לתחום בשבילי, אין שום סיכוי שהייתי מוציא 400-600 ש"ח על מקלדת שזה טווח המחירים על המקלדות האלו בארץ – מכאנית ככל שתהיה.

הקדמה

נתחיל בהקדמה קצרה-על מה הרעש? מה זה בכלל מקלדת מכאנית? בקצרה זוהי מקלדת שנראית רגילה אם כי חייב לציין שלרוב הן נראות ומרגישות איכותיות בהרבה ממקלדות פשוטות, עיקר ההתלהבות מהמקלדות האלו הם סוויצ'ים אשר נמצאים בין המקש לבין בסיס המקלדת הסוויצ'ים המכאניים נותנים תחושה של שלמות בכל לחיצה עליהם והופכים את ההקלדה לנוחה מאוד, ניתן להרגיש כל לחיצה בוודאות ולא ניתן להתבלבל באם כן לחצתם או לא לחצתם במקלדת הזו מרגישים הכל.

ישנם כמה סוגים של סוויצ'ים שקודם דיברנו עליהם מה שמבדיל ביניהם הוא הצבע והייעוד שלהם, לא נפרט על כל סוויץ' מהו אך הצבעים הנפוצים במקלדות המכאניות הם אדום שהוא הקשה ביותר ללחיצה , חום, שחור, כחול כאשר יש הבדלים בלחיצות בין סוגי הסוויצ'ים, הסוויצ'ים במקלדת ה-Motospeed CK107 הם סוויצ'ים כחולים שמתאימים בעיקר לכתיבה אבל יש הרבה גיימרים שמעדיפים אותם גם לגיימינג, אישית אומר שהלחיצה מאוד נוחה לי ולא הייתי רוצה לשנות את עוצמת הלחיצה כך שהכחול מתאים לי לגמרי – אין לי ניסיון עם צבעי סוויצ'ים אחרים.

למקלדת מכאנית מספר יתרונות על פני מקלת רגילה אורך חיים ארוך, זמן תגובה קצר, אפשרות ללחוץ על מספר רב של מקשים בבת אחת וכולם ייקלטו במחשב ללא קושי, מצבי גיימינג(לא יודע אם זה קיים במקלדות רגילות יכול להיות שכן), רעש הקלדה שאני אישית אוהב שמזכיר מכונת כתיבה של פעם.

דיברנו מספיק על המקלדות המכאניות הגיע הזמן לדבר על ה-CK107 למזלינו השוק הסיני מציע מגוון מקלדות מכאניות במחירים משתלמים מאוד ביחס לארץ החברה הבולטת במקלדות המכאניות היא Motospeed יש לה מספר דגמים של מקלדות מכאניות שנותנות תמורה נהדרת למחיר, כאמור אם אמרתי לפניי כן שאני אישית לא הייתי מוציא על מקלדת 400-600 שח אז 180-220 זה סכום שהוא הרבה יותר סביר בעיניי.

 קישור לכל המקלדות של Motospeed

תיאור

המקלדת בנויה הייטב עשויה מפלסטיק קשיח, שוקלת בסביבות ה-1 קילו מה שנותן לה הרגשה מאסיבית ויציבה במיוחד, המקלדת מהודרת בתאורה אחורית ב-6 צבעים המתפרסים בצורה יפה על פני המקלדת, ניתן לעבור בין כל מיני מצבי תאורה כולל מצבים מיוחדים לגיימינג בהם מקשי המשחק דולקים ושאר הכפתורים חשוכים.

זוהי לא תאורת RGB כלומר לא תאורה שכל מקש יכול לדלוק בכל צבע אלה כל איזור יש לו צבע קבוע משלו, אותי אישית התאורה לא מעניינת למרות שיש כמה מצבי תאורה מגניבים ממש למשל שהמקלדת חשובה לגמרי וכל מקש שלוחצים עליו נדלק לשניה ואז נכבה, כך תוכלו לראות על איזה מקשים הקשתם לפני שנייה.. בהחלט מדליק.

המקלדת היא אינה מקלדת אלחוטים כמו רוב או אפילו כל המקלדות המכאניות, המקלדת מתחברת למחשב באמצעות כבל USB סטנדרטי.

Motospeed CK107

כפי שניתן לראות הדבקתי מדבקות עברית על המקלדת, משום שלא רציתי להסתיר את מקשי האנגלית של המקלדת שהם יפים ומוארים בעצמם פשוט חתכתי ממדבקות המקלדת רק ריבוע קטן של האות העברית ואת השאר לא הדבקתי וכך יצא

Motospeed CK107

מאחורי המקלדת יש לוגו ענק ודי מרשים של Motospeed וכן 2 רגליים מתקפלות

Motospeed CK107

חוויית השימוש

כפי שציינתי קודם לכן ההקלדה במקלדת מכאנית היא שונה לאין שיעור מהקלדה רגילה, הרגשת המקשים מאוד נוחה, ישנה הרגשה של לחיצה אמיתית כמו על מכונת כתיבה לא חשבתי שאתחבר למקלדת הזו אך בהחלט אני מרגיש הבדל כאשר אני מקליד לעיתים על המקלדת של הלפטופ שלי שהיא ההיפך הגמור מהמקלדת המכאנית, אני חייב לציין שאם יש מישהו בחדר הרעש של המקשים עלול להפריע כי פשוטו כמשמעו את המקלדת הזו שומעים יותר ממקלדת רגילה.

למקלדת מגוון רחב של מקשי קיצור ראיתי בזה כלי מאוד שימושי ברגע שקולטים מה זה מה, זה רק חלק מהקיצורים:

Motospeed CK107

המקלדת בהחלט מרגישה מתפקדת ומתנהגת כמו מקלדת מכאנית לכל דבר, כמוצר המקלדת מאוד איכותית ויש השקעה גם בפרטים קטנים.

אני מאוד שמח שיצא לי להיחשף לסוג הזה של המקלדת אני חושב שיהיה לי מאוד קשה להחליף אותה במקלדת אחרת ואני בהחלט מרוצה!

אם למישהו מכם יש שאלות על המקלדת או משהו שהוא רוצה לדעת אפשר לשאול כל דבר פה בתגובות או בקבוצת הפייסבוק שלנו קישור כאן

מחיר- כרגע בפלאש סייל ב43$ המחיר הרגיל הוא באיזור ה-50$ מחיר נמוך לכל הדעות מכל מקלדת מכאנית אשר ניתן להשיג בארץ קישור כאן

תגובות פייסבוק

נושא GeekBuy

בדוק גם את זה

ה"לדרמן" של שיאומי – Xiaomi NEXTOOL – סקירה

מולטי-טול שיאומי היום אנחנו בודקים את ה- Nextool מבית שיאומי, ה"לדרמן" – מולטי-טול הסיני שגורף …

כתיבת תגובה