בית / סקירות גולשים / סקירה: מכשיר אדים קרים מבית שיאומי Xiaomi youpin VH Diffuse

סקירה: מכשיר אדים קרים מבית שיאומי Xiaomi youpin VH Diffuse

Xiaomi youpin VH Diffuse 420ml

פתיחה

כששמעתי בפעם הראשונה על המוצר,אני ואשתי מאוד התלהבנו וכבר התחלנו לדמיין את הבוקר הראשון שלנו עם מכשיר האדים: קמים בבוקר לריח ניחוח של שמן אתרי כלשהו, לוקחים שאיפה עמוקה של אוויר לח ומרענן ומתחילים את הבוקר בחיוך. למי שזאת הפעם הראשונה שבה הוא שומע על מכשיר אדים קרים ואין לו מושג מה מטרתו, אספר בקצרה שתפקידו של מכשיר האדים הוא להוסיף לחות לחדרים. לחות באוויר היא דבר חשוב במיוחד בימי החורף בו אנו משתמשים במוצרי חימום שונים שמייבשים את האוויר. כיום יש שני סוגי מכשירי אדים: מכשיר אדים חמים שמרתיח את המים ומפזר את האדים ומכשיר אדים קרים שמתיז רסיסי מים לאוויר. המכשיר שלנו שייך לסוג מכשירי האדים הקרים.

על החברה

אני חושב שבשנת 2018 אין מה להרחיב את הדיבור על שאומי, זאת חברה שאפשר להגיד עליה ש-"ידם בכל", הם מייצרים ה-כ-ל ולכן אין מה להתפלא שמכשיר האדים שאני עומד לספר לכם, גם הוא הגיע מהענקית הסינית.

מה בקופסה

מכשיר האדים Xiaomi youpin VH Diffuse שמעתה נכנה אותו ה-VH הגיע באריזת קרטון לבנה כאשר הכיתוב עליה הוא בסינית. בתוך הקופסה אנחנו מוצאים את המכשיר עצמו, חוברת הוראות בסינית, אך עם תמונות ברורות דיין בשביל להבין איך להפעיל את המכשיר ו-2 פילטרים שמזכירים מאוד פילטרים של סיגריות, רק ארוכים יותר. נכון לכתיבת שורות אלו – לא מצאתי היכן ניתן לקנות פילטרים נוספים או לכמה זמן מספיקים הפילטרים הקיימים.

 

מפרט טכני

 • צבעים: אדום, ירוק וכחול
 • וואט: 2W | מחבר USB
 • גודל מיכל: 420 מיליליטר
 • יכולת התזה: 35 מיליליטר לשעה
 • זמן עבודה: 12 שעות עבודה רציפה | 24 שעות במצב עבודה חסכוני
 • קוטר: 30 ס"מ
 • משקל: 0.2 קילו

איכות בנייה

איכות הבניה היא מעולה כיאות למוצר מבית שיאומי. ה-VH בנוי כולו מפלסטיק, אך לא פלסטיק זול אלא פלסטיק עבה שמקנה למוצר תחושה טובה. כבל ה-USB עבה מאוד ומרגיש איכותי ואורכו הוא כמטר. גם החלקים הפנימיים מרגישים איכותיים. מקדימה יש כפתור הרגיש למגע שבאמצעותו מפעילים ומכבים את המוצר, ושולטים במצבי העבודה. במהלך הסקירה, שום דבר לא נפל, התפרק או השמיע צלילים שלא היה אמורים להיות. העיצוב של המכשיר הוא סולידי מאוד, אין כאן ניסיון מצדה של שיאומי לייצר משהו מנקר עיניים אלא דווקא משהו שלא ימשוך תשומת לב, יהיה קל לניקוי וישתלב טוב בכל חלל בבית. המכשיר מצטיין גם מבחינה בטיחותית כי ברגע שנגמרים המים במיכל, ה-VH אוטומטית מנתק את זרם החשמל ומפסיק כל פעילות.

אופן הפעלה

אופן ההפעלה הוא פשוט מאוד. ממלאים את המים עד הכמות המסומנת, מכניסים את הפילטר למקומו הייעודי, סוגרים את המכסה ומחברים לחשמל (אפשר לחבר לסוללה ניידת או ישירות ל-USB במחשב). לאחר שהנורה הירוקה נדלקה, המכשיר מתחיל להוציא אדים קרים לחלל הבית בהתאם למצב העבודה (רציף או חסכוני). אם רוצים להוסיף מעט שמן אתרי בשביל הריח אז מטפטים מעט לתוך המים או על הספוג פילטר.

מכשירי אדים יעיל או לא?

בנוסף לכך שמכשירי האדים לסוגיהם מגבירים את הלחות באוויר, רבים נוטים לחשוב שהאדים יעילים בטיפול בבעיות נשימה אצל ילדים ומבוגרים. והבכן, לפי נייר העמדה של האיגוד הישראלי לרפואת ילדים נמצא כי: "לא הוכחה שום יעילות טיפולית במכשיר אדים בכל מצבי התחלואה השכיחים בדרכי הנשימה העליונות והתחתונות. לאור זאת ובנוכחות סכנה משמעותית, גם אם נדירה, להדבקה במחלת הלגיונרים איננו ממליצים להשתמש במכשירי אדים למיניהם. אם בכל זאת ייעשה שימוש במכשיר זה, על דעת המשפחה או על דעת הרופא המטפל, יש להקפיד על טיפול בו על פי ההנחיות של משרד הבריאות". עכשיו, לפני שאתם רצים לבעוט את מכשיר האדים שלכם דרך החלון, חשוב להגיד שמשרד הבריאות הוציא הנחיות כיצד יש לטפל במכשירי האדים ובכך להפוך אותם למותרים לשימוש:

1. לרוקן, לנגב ולייבש את המכשיר ולמלא אותו במים רותחים שצוננו. יש לעשות את הפעולה הזאת בכל יום.

2. פעם בשבוע יש לנקות את פנים המכשיר בחומר מתאים ולייבש אותו.

3. פעם בעונה יש לנקות את המכשיר באופן יסודי ולייבש אותו לפני האחסון.

ביצועים

במשך שבוע שלהם הרצתי את ה-VH בסדרת מבחנים על מנת להחליט אם המכשיר הוא סתם גימיק שמנפח את חשבון החשמל שלנו או מכשיר אדים קרים לגיטימי. בליליות הראשונים התקנתי את ה-VH בחדר השינה (10 מ"ר) והפעלתי את הרדיאטור במשך כל הלילה ומד הלחות לא הראה שום שינוי ברמת הלחות בחדר וגם אני ואשתי לא הרגשנו שום שינוי (גם לא מבחינת הארומה). לאחר שהגעתי למסקנה שהבעיה היא "בגודל" של החדר, לקחתי את המכשיר איתי לעבודה והתקנתי אותו ממש מתחת לאף שלי. והתוצאה? יותר טוב. ככל שהמכשיר היה קרוב יותר לפנים שלי – כך הרגשתי יותר בלחות ובארומה.

 

סיכום

העובדה שהמכשיר יכול לפעול על-ידי חיבור לסוללה חיצונית או מחשב (נייח ונייד) מעידה על יכולותיו. לא מדובר כאן על מכשיר שמתאים לחדרי ילדים או לסלון אלא לחללים קטנים יותר, ובאופן כללי – ככל שהמכשיר נמצא קרוב יותר אליכם – כך הוא מתפקד טוב יותר, ויכול להוות תוספת נחמדה לשולחן במשרד או בפינת העבודה בבית.

 

יתרונות

 • איכות בנייה טובה
 • שקט
 • אפשר להפעיל אותו באמצעות סוללה ניידת או חיבור למחשב.

חסרונות

 • לא מוסיף לחות לאוויר
 • יש לנקות באופן קפדני אם לא רוצים להיחשף למחלות הקשורות לדרכי נשימה.

היכן רוכשים?

לחיפוש קופוני הנחה מעודכנים למוצר ניתן לפנות לאתר הדילים שלנו דילז שם מתעדכנים כל הקופונים בזמן אמת קישור כאן 

תגובות פייסבוק

נושא Yavgeni Feldman