בית / לבית / סקירה: מנורת תקרה חכמה – Utorch UT30

סקירה: מנורת תקרה חכמה – Utorch UT30

Utorch UT30

כששמעתי בפעם הראשונה על המנורות החכמות – לא כל כך התלהבתי.

"למה אני צריך מנורה חכמה?", "מה עוד ימציאו? קומקום חכם?". אבל, לעולם יש הקטע הזה שבו הוא מפתיע אותך, וכאשר קיבלתי את מנורת התקרה: Utorch UT30, אמרתי לעצמי: זאת הזדמנות טובה להפסיק להתנהג כמו שמרן טכנולוגי ולתת ל-UT30 לנסות ולהוכיח מה היא שווה.

לכן, לפני שהתקנתי את ה- UT30, לא קראתי על מנורות חכמות אחרות, לא ראיתי שום סקירה בנושא ולא ראיתי אילו אפשרויות יש בחנויות השונות.

רציתי לקבל חוויה כמה שיותר "אורגנית" ולהחליט בעצמי – האם מדובר בגימיק שיווקי או במוצר "משדרג איכות חיים"

על החברה

חברת Utorch , היא חברה שמתמחה בפתרונות תאורה. פנסים, מנורות תקרה, מנורות שולחן – You Name It. באופן כללי, ניתן לומר שהביקורות על המוצרים שלהם הן טובות והתמורה תואמת את המחיר המבוקש.

מה בקופסא

ה- Utorch UT30 הגיעה אלי בקופסא חומה ללא שום מיתוג. חוץ ממנורת התקרה, מקבלים באריזה הוראות התקנה וחוברת הדרכה.

כל ההוראות הן באנגלית. המנורה עצמה יושבת בבטחה בחומר דמוי קלקר שמגן עליה מכל הצדדים, ולא הבחנתי בסימני מכות ושפשופים שיכלו להיגרם למוצר לאורך הדרך הארוכה מסין.

 

מפרט טכני

 • גוון צבע: 3000-6500K
 • וואט: 18W
 • עוצמת תאורה: 2000lm
 • טווח כיסוי תאורה: 12 מ"ר
 • קוטר: 30 ס"מ
 • משקל: 0.6 קילו
 • מתאים לחדרים בגודל 10-15 מ"ר

איכות בנייה

כפי שכתבתי בפתיחה, לא יצא לי להתנסות במנורות חכמות אחרות, ולכן אין לי כל-כף למה להשוות את איכות הבנייה. עם זאת, המנורה בנויה מחומר מתכתי, היא קלה ושום דבר לא רופף או מתנדנד.

הלדים ובקר ה-WiFi מוברגים ולא מודבקים לבסיס. וזה לא נראה שהם מתכוונים ללכת לאנשהו בזמן הקרוב.

מכסה המנורה עשוי מחומר פלסטי גמיש – הוא יכול להתקפל, אך זה לא חיסרון, כי באמצעות קיפולו, הוא בעצם נכנס למקומו.

התקנה

אני יכול לספור את כמות הפעמים שהייתי צריך להתקין מנורות על יד אחת, ולכן אני מהווה מקרה בוחן מצויין בשביל המנורה של Utorch.

ההתקנה לא קשה, ואחרי שהורדתם את הפחת המתאים בביתכם, קודחים חורים בתקרה בהתאם לחורים בבסיס המנורה, מעבירים את חוטי הפאזה, 0 והארקה דרך החור הייעודי ומחברים אותם לפי ההוראות בחוברת.

השלב הסופי הוא להפעיל מעט כוח על מכסה המנורה ולדחוף אותו לתוך ה- UT30 וזהו – יש לכם מנורת תקרה חכמה.

התאורה

זוהי הפעם הראשונה שיוצא לי להשתמש במנורה המבוססת על נורות לד ואני לגמרי מרוצה.

בבסיס המנורה יש שלוש שורות שבכל אחת מהן יש שמונה נורות לד.

לפי הוראות היצרן הנורה מתאימה לחדרים בגודל 10-15 מ"ר, אבל אני אוהב לחיות על הקצה ולכן התקנתי את המנורה בסלון שגודלו כ-20 מ"ר.

ומנורת ה-uTorch עושה עבודה טובה מאוד. אין פינות חשוכות, התאורה נעימה מאוד לעין וקריאה וכתיבה תחת התאורה הייתה נוחה. גם, בתור מנורה "טיפשה", ה- Utorch UT30 עושה את העבודה.

 

אפליקציה

כמובן שה-Main Selling Point של המנורה היא לא איכות הבנייה שלה או קלות ההתקנה, אלא האפליקציה שהופכת את ה- UT30 למנורה חכמה.

בקר ה-WiFi שמותקן במנורה, הוא לא קישוט והוא נועד לחבר את מנורת ה-uTorch לאפליקציה.

משמע, אתם חייבים רשת WiFi ביתית, ואם אתם כמוני, ואין לכם רשת ביתית (יהיו הסיבות אשר יהיו), אתם תמיד יכולים לפתוח נקודה חמה מהטלפון בשביל לסנכרן את האפליקציה למנורה.

את האפליקציה אפשר להוריד דרך חנות האפליקציות (אייפון ואנדרואיד) או באמצעות סריקה של הברקוד.

הופתעתי לטובה מהממשק – התפריטים וההגדרות פשוטים, מובנים ומאוד אינטואטיבים. שפת הממשק היא אנגלית, ולאוהבי העברית – לא מצאתי שום דרך לשנות את השפה.

בדומה למוצרים המבוססים על תקשורת Bluetooth, גם את ה- Utorch UT30 צריך להכניס למצב Pairing (צִמוּד) לפני שנוכל לחבר אותה לאפליקציה. את זה עושים על ידי כיבוי והדלקה של המנורה, עד שהתאורה מתחילה להבהב.

לאחר מכן האפליקציה תזהה את המנורה וזהו זה. ברכותי, כעת אתם שולטים במנורה באמצעות האפליקציה

מעבר לכיבוי והדלקת המנורה באמצעות האפליקציה ניתן גם לשלוט על עוצמת התאורה וסוג התאורה (תאורה חמה בעלת גוון צהוב או תאורה קרה בעלת גוון לבן).

תחילה שיחקתי קצת עם העוצמה וסוג התאורה, אך אני לא רואה את עצמי משתמש באפשרויות האלו על בסיס יומי. אולי, אם רוצים לעשות "אווירה רומנטית" או לצפות בסרט מבלי להחשיך את הבית לחלוטין.

לטעמי האפשרות הכי שימושית באפליקציה היא – קביעת שעת הדלקה וכיבוי. במידה ואתם כמוני, ויש לכם כלבה שלא אוהבת לשבת בחושך בזמן שכולם בעבודה אך מן הצד השני, אתם לא רוצים להשאיר אור בבית 24/7 – אפשר לתזמן את מנורת ה-uTorch כך שתידלק לאחר שמתחיל להחשיך.

יתרון נוסף שמצאתי ופונה בעיקר לציבור הדתי, היא העובדה שמעכשיו, כדי לשלוט על התאורה בבית, לא חייבים להתקין שעון שבת בלוח החשמל ואפשר לשלוט על כל התאורה בבית באמצעות האפליקציה.

אם הייתי משווק שעוני שבת – הייתי מתחיל לדאוג.

שליטה באמצעות העוזרת הקולית

ישנה אפשרות לשלוט במנורה בעזרת פקודות קוליות דרך ה-Google Home או Amazon Alexa. לא הייתה לי אפשרות לבדוק את השירות המוצע אז נצטרך להאמין למה שכתוב בדף המוצר.

סיכום

כשקיבלתי את מנורת ה-uTorch לסקירה הייתי מעט סקפטי. אמרתי לעצמי "למה צריך מנורה חכמה?" אך כעת אני מבין שמה שאולי כיום נחשב לגימיק, יהפוך בעוד מספר שנים לברירת המחדל בכל בית. אז נכון, לא כולם ירצו לשחק עם סוגי התאורה, אך היכולת לתזמן את התאורה בבית ולכבותה מבלי לקום מהספה הן הרבה מעבר לטריקים שיווקים.

בהתחשב במחיר ובעובדה שלא נדרשת שום עבודת תשתיות בבית כדי להפוך את התאורה בביתכם לחכמה יותר, אני חושב שה- UT30 היא קנייה טובה

יתרונות

 • תאורת לד טובה וחזקה (נבדק על חדר בגודל 20 מ"ר)
 • אפליקציה עם ממשק נוח ויכולות שימושיות.
 • החלקים בתוך בבסיס התאורה מוברגים ולא מודבקים.
 • התקנה קלה

חסרונות

 • אין עברית באפליקציה.
 • אין בחוברת ההדרכה הסבר כיצד לשים את מנורת התקרה על מצב Pairing (צִמוּד)
 • הגוון ועוצמת התאורה מתאפסים ברגע שמכבים את התאורה בעזרת המתג.

בונוס! Utorch UT30 הזווית הנשית

"זו אולי לא מהמנורות שתתפוס לכם העין כשתכנסו לבית בגלל עיצוב מיוחד או נראות. אבל בזכות העיצוב , אפשר לומר המינימליסטי והנקי שלה , היא יכולה להשתלב יופי בבית. ולמי שלא מחפש רעש וצלצולים היא מושלמת. לארוחת ערב רומנטית עם תאורה חמה שעושה את כל ההבדל או לשבת מול המחשב עם תאורה נורמלית שלא תוציא לכם את העיניים. המשחק עם התאורה הקרה והחמה הוא כיפי בעיקר כי נחמד לראות איך כל הסלון משנה צביון עם תאורה כזו או אחרת."

הסקירה נכתבה ע"י יבגני פלדמן

היכן רוכשים?

מותג Utorch נמכר בעיקר באתר גירבסט יש מספר וריאציות של המנורה:

 • מנורה קטנה 30 ס"מ 18W במחיר 31.99$ עם הקופון: GBBKPZE3W  קישור כאן
 • מנורה קטנה 30 ס"מ 18W כולל שלט רחוק במחיר 36.99$ עם הקופון: GBBKPZE3WR קישור כאן
 • מנורה גדולה 40 ס"מ 24W במחיר 37.99 קישור כאן
 • מי, שמעוניין בתאורת תקרה חזקה יותר 28W לחדר גדול יותר\סלון עד 20 מ"ר  מומלץ ללכת על המנורת תקרה החכמה – Yeelight של שיאומי מגיעה עם שלט רחוק כלול

מומלץ לעקוב אחרי מבצעים מעודכנים באתר דילז

תגובות פייסבוק

נושא Yavgeni Feldman

בדוק גם את זה

ראש ברז אוטומטי מבית שיאומי – Xiaomi ZAJIA Automatic

שיאומי – חיים על אוטומט! אחרי שהתרגלנו לשטוף ידיים עם המקציף סבון האוטומטי מבית שיאומי …