בית / סלולר / הוכרז: UMIDIGI F1 – ברוך הבא אנדרואיד Pie

הוכרז: UMIDIGI F1 – ברוך הבא אנדרואיד Pie

UMIDIGI F1

חברת UMIDIGI הסינית שמכשיריה נמכרים באופן רשמי בארץ דרך רשת החנויות של אופיס דיפו הכריזו לאחרונה על דגם חדש – ה-F1 (מעניין איך הם חשבו על השם הזה) שמציג עיצוב יפה, חומרה בינונית ותג מחיר שנועד למשוך את אלו שמסתכלים רק על הקנקן.

אז מה יש לנו פה?

תמורת 219$ מקבלים מפרט חומרתי נאה עם מעבד חדיש, מסך גדול, סוללה ענקית, נפח זיכרון נדיב ואנדרואיד בגרסתו האחרונה. אז למה בכל זאת כדי להיזהר ולהחזיר את כרטיס האשראי בחזרה לארנק? הנה לכם 3 תובנות בקשר לחברות דרג ג' בסין.

 

**הערה חשובה**

כשאני כותב דרג ג' – אני לא מתכוון לכך בצורה מזלזלת. זה המונח שבו משתמשים מרבית הסוקרים כשהם מדברים על חברות כמו UMIDIGI, DOOGEE,ULEFONE וכו'.

 

זבנג וגמרנו

למה לדעתכם בחרו UMIDIGI לקרוא למכשיר שלהם F1? התשובה היא פשוטה. לנסות ולרכב על הצלחה של דגמים בעלי שם דומה מהשחקניות הגדולות.

אולי איזה לקוח חסר מזל שחיפש את דגם ה-F1 של שאומי התבלבל ומצא את עצמו מסתכל על אותו הדגם רק של חברת UMIDIGI. דרג ג' לא חושב לטווח הרחוק כשהוא מייצר מכשיר. המטרה פשוטה – לנסות ולרכב על הצלחה של דגמים מחברות מוכרות יותר. לכן, אל תצפו לתמיכה תוכנתית מעבר למס' חודשים בודדים.

אל תסתכלו על הקנקן

לחברות דרג ג' בסין אין שום בעיה לייצר מכשירים יפים מבחינה חיצונית. אחרי הכל – מרבית המכשירים מיוצרים שם וטכנולוגיות הייצור השונות עושות את דרכן ממפעל אחד למשנהו. לא מדובר רק "בעטיפה יפה" גם איכות ההרכבה של החלקים השונים על גבי הלוח נעשית בצורה טובה. שום דבר לא זז ושום דבר לא נופל.

אז מה בעצם הבעיה? שכרו של פועל שצריך להרכיב את המכשיר הרבה יותר נמוך משכרו של מהנדס שצריך לגרום לתוכנה להפיק את המירב מהחומרה. ולכן, מה שקורה לרוב זה מכשיר שבנוי טוב עם תוכנה שלא מפיקה את המיטב מהחומרה. למזלנו, עוד ועוד חברות מוותרות על ממשקים "מצועצעים" עם גימיקים לא הכרחיים ומתקדמים לכיוון מערכת הפעלה נקיה כפי שאלוהי הגוגל יצר.

מגה פיקסל הוא לא הדבר החשוב ביותר

פעם חשבנו שכמות המגה פיקסל במצלמה היא הדרך לקבוע את טיב המצלמה. לאחרונה, אנשים חושבים שמס' המצלמות במכשיר הוא זה שקובע את טיב המצלמה.

מבלי לזלזל בחומרת המצלמה, הדבר שמשפיע בצורה הברורה ביותר על טיב המצלמה היא התוכנה. היכולת להפיק את המירב מהחומרה המוצעת. וכדי לעשות זאת, צריך מהנדסים מוכשרים או מחלקת מחקר ופיתוח ענפה.

לחברות דרג ג' בסין אין רצון להשקיע לא במהנדסים ולא במו"פ ולכן אנחנו נשארים עם טריקים שיווקיים ולרוב אין שום קשר בין חומרת המצלמה והיכולת שלה בשטח.

לסיכום,

אני לא חושב שה-F1 של UMIDIGI הוא מכשיר גרוע. על הנייר, המפרט שלו אמור לספק את מרבית המשתמשים ואני מניח שהמצלמות שלו סבירות. אך יש לי כלל אצבע שאני ממליץ לכולם לאמץ. שום סמרטפון לא שווה את הכסף שמבקשים בעבורו במעמד ההשקה והכלל תקף במיוחד למכשירים של חברות מהדרג השלישי.

תנו לזמן לעשות את שלו ולאחר מכן, על סמך הסקירות והקהילה שתיווצר סביב המכשיר תוכלו לקבל כלים טובים יותר האם המכשיר שווה את הכסף שמבקשים בעבורו.

המכשיר כרגע נמצא קדם-מכירה והאמיצים מבינכם יכולים להזמין אותו כאן במחיר של 219.99$.

 

 

 

 

תגובות פייסבוק

נושא Yavgeni Feldman

בדוק גם את זה

Micromax Selfie 3 – סמארטפון 5 אינץ' לכל כיס

Micromax Selfie 3 רובנו גולשים באתר הזה  מכיוון שאנחנו מחפשים לקבל את התמורה הטובה ביותר …