בית / שואבי אבק רובוטיים / סקירה: שואב אבק אלחוטי Alfawise FJ166A- כמה אפשר לשאוב ב-100$?

סקירה: שואב אבק אלחוטי Alfawise FJ166A- כמה אפשר לשאוב ב-100$?

Alfawise FJ166A

השואב במלוא הדרו

פתיחה

שואבי אבק (ונשאלת השאלה – באמת יש צורך בשנת 2019 להוסיף את המילה "אבק" לתיאור המוצר?) אלחוטיים – איזו תקופה לחיות בה.

ללא כבל שמשתרך מהסלון ועד לחדר השינה ונמתח עד קצה גבול היכולת, כי בואו נודה באמת, כולנו היינו עצלנים.

ועוד לא דיברנו על "הדבר" המגושם הזה שנגרר אחרינו לכל מקום והיה אימתם של קורות הדלת. כשאני מדבר על-כך שהקדמה הופכת את חיינו לנוחים יותר – אני בראש ובראשונה מדבר על השואבים האלחוטיים.

אך אם הגודל (יותר נכון, קוטן) באה גם האחריות. האם יש חלופות טובות יותר במחיר של 100$? האם אנחנו יכולים בלב שקט לזרוק את השואבים המגושמים מהחלון או שהשואבים האלחוטיים טובים רק לאיסוף פירורי לחם? על זה אנסה לענות בסקירה הבאה.

על החברה

חברת Alfawise היא מותג הבית של אתר Gearbest. החברה פועלת באופן דומה לזה של רשתות הסופרים בארץ.

במרבית המקרים מוצאים מכשירים טובים ועלומי שם ומשווקים אותם תחת השם Alfawise. לראיה – אין שום אזכור לחברת Alfawise על קופסת השואב מלבד מדבקה שהודבקה עליה. שלא תבינו לא נכון, זה לא בהכרח דבר רע. מרבית המוצרים של חברת Alfawise שיצא לי להתנסות בהם היו טובים מאוד והיוו תמורה מעולה למחיר.

מה בקופסה

כאשר אספתי את הקופסה מהדואר הופתעתי מהגודל הקומפקטי שלה. כל החלקים היו ארוזים בשקיות אטומות ומוגנים בחומר דמוי ספוג. ואם כבר מדברים על החלקים אז מלבד גוף השואב והמוט מקבלים גם:

 • אביזר בעל פיה צרה לניקוי
 • אביזר בעל מברשת לניקוי כללי
 • מברשת-חובטת
 • מתקן תלייה
 • מטען
 • פילטר נוסף
 • חוברת הוראות

 

 

מפרט טכני

איכות בנייה

לטעמי איכות הבנייה היא מעולה ולא רק בהתחשב במחיר. למעט המוט, כל חלקי השואב עשויים פלסטיק ומרגישים מאוד איכותיים. כל חלק מוחזק במקומו באמצעות מנגנון נעילה ובמהלך השימוש שום חלק לא נפל או התפרק.

המיכל מתפרק וחוזר למקומו בקלות. הסוללה נשלפת, אבל אין דרך להטעין אותה כאשר היא לא מחוברת למכשיר וחבל. המברשת הראשית היא מברשת-חובטת שאמורה להיות יעילה בניקוי פרווה של בעלי חיים.

המברשת בנויה בצורה טובה וניתן לפרק אותה בקלות על-מנת לנקות אותה משאריות. התלונה היחידה שלי בקשר למברשת היא שהיא קטנה. מאוד קטנה.

המעמד של השואב הוא לא אסתטי וניכר כי חברת Alfawise ניסו לחסוך כאן כסף וחבל.

 

 

אופן הפעלה

אופן ההפעלה הוא פשוט מאוד. חיבור החלקים למקומם הוא מאוד ברור ולא מצריך כוח רב.

המיכל כבר מחובר לגוף השואב וכל מה שנשאר לנו הוא לחבר את המוט ולבחור באביזר הניקוי הרצוי.

ההפעלה מתבצעת באמצעות כפתור דמוי "הדק" שנמצא בידית האחיזה, ובורר העצמה נמצא בחלקו העליון של גוף השואב, בצמוד לנוריות חיווי הסוללה.

מעבר לכך, לא נתקלתי בשום חיווים נוספים. הדרך להבדיל בין עוצמת השאיבה היא רק על פי הרעש ואין שום חיווי במקרה והמיכל מלא או פתח השואב סתום.

 

ביצועים

לפני שנתחיל אני חייב להתוודות. אני אוהב לנקות! זאת הזדמנות מעולה מבחינתי לבלות קצת זמן עם עצמי. בין אם זה פודקאסט מעניין, מוזיקה רגועה או סתם הרהורים בשאלות הרות גורל כמו "איך יכול להיות שבשנת 2019 לא נמצא פתרון אלגנטי יותר מנייר טואלט".

יש משהו שקשה לי להסביר שמסב לי עושר עילאי בניקיון אבק, החזרת חפצים למקומם ושאיבת פירורי אוכל מחריצי הספה או שאני פשוט מתבגר וכך גם הדברים שמסבים לי עונג (פאוץ' הנה אני בא!). אבל השימוש בשואב של Alfawise לא הסב לי את האושר שקיבלתי עד כה מהשואב החוטי ואני מקווה שאצליח להסביר למה.

ניידות וסוללה

הניידות והקלות שבשואב אלחוטי היא חוויה מהנה. השואב לא כבד, נוח לאחיזה והמוט היה בארוך המתאים לי (אני 1.75 ס"מ). אין קושי בחיבור האביזרים האחרים, והיכולת להשתמש בשואב ללא המוט הוא חלום שהתגשם מבחינתי ופתח לי אפשרויות חדשות בכל הקשור לניקיון הבית. המיכל אחסון בגודל 0.5 והספיק לי לשאיבה מלאה של הבית (75 מ"ר).

הסוללה ב-Alfawise FJ166A היא בקיבול 2,200 מילי-אמפר ולפי הוראות היצרן אמורה להספיק ל-40 דק' בעוצמת שאיבה רגילה ו-20 דק' בעוצמת שאיבה גבוה. אלו גם המספרים שקיבלתי בבדיקה שלי וזמן העבודה הספיק לי לעבור על כל הבית כאשר אני עובר בין העוצמות השונות בהתאם "לתוואי השטח".

זמן הטעינה הוא כ-4 שעות ויש 3 נורות לד בגוף השואב שמחוות על מצב ההטענה. הסוללה היא נשלפת וזה יתרון גדול כי במידה ומשהו יקרה לסוללה לא צריך "חוש טכני" מפותח בשביל לבצע את ההחלפה. Alfawise יכלו לקחת את העובדה שמדובר בסוללה חיצונת צעד אחד קדימה ולאפשר למשתמש לטעון את הסוללה בצורה חיצונית אך כנראה עקב שיקולי עלויות "נחסכה" מאיתנו האפשרות.

עוצמת שאיבה

עוצמת השאיבה היא 7kPa כאשר Alfawise לא מציינת אם מדובר בעוצמת שאיבה רגילה או גובה וזאת הועצמה שמקבלים בטווח המחירים של 100$.

רק בשביל לסבר את האוזן – דגם ה-JV51 מבית שאומי שעולה כפול מה-FJ166A  מגיע עם עוצמת שאיבה של כ-17kPa. השואב לא מתקשה בשאיבה של פירורי אוכל מהשולחן, חריצי ספות או לכלוך מהרכב ומדובר על חלופה מעולה למטאטא או לשאוב לכל מני משימות קטנות. אבל לא קראתם עד לפה בשביל לשמוע על מוצר ב-100$ שאמור להחליף את המטאטא שלכם, אתם רוצים לדעת איך הוא מתפקד בתור השואב העיקרי בבית. ובכן, זה תלוי.

לצורך ההדגמה, הכנתי ל-FJ166A  שני מסלולי מכשולים. האחד – איסוף קליפות גרעינים מהשולחן במצב "קומפקטי" והשני  – איסוף פירורי עוגה מהרצפה והתוצאות לפניכם.

בגדול, הוא עושה את העבודה וניתן לשאוב איתו את כלל הבית אבל לא מדובר בחוויה מהנה של ממש. לא פעם קרה שהשואב פשוט סירב לשאוב את הלכלוך, והייתי צריך לעבור עליו יותר מפעם אחת וזה מתסכל.

במיוחד כשלוקחים לצומת ליבנו את העובדה שיש לנו 18 דק' להשלים את המלאכה, לפני שהשואב שובק חיים. בנוסף, אחת לכמה שאיבות קרה שלאחר כיבוי השואב, חלקיקי לכלוך שהיו תקועים במברשת או במוט פשוט נפלו ממנו. זה לא משהו שקרה באופן שכיח וכנראה שתלוי בסוג הלכלוך, אך זה משהו שחשוב לתת את הדעת עליו.

 

לטעמי, המברשת המסתובבת המגיעה עם השואב קטנה יותר ממה שהתרגלתי אליו בהשוואה לשואב החוטי שלי, מה שאומר שהייתי צריך לעשות הרבה יותר קילומטרז'.

אמנם לא מדובר על הבדלים משמעותיים ביחס לשואבים אלחוטיים אחרים בתג המחיר הזה. 2-5 ס"מ לטובת החלופות הקיימות בשוק. אבל ביחס למברשת החובטת של השואב החוטי שלי, ההבדל הוא כמעט 10 ס"מ. וזה כבר הבדל משמעות

בנוסף, בניגוד למברשת בשואב החוטי שלי שיכולה להסתובב 360 מעלות ומאפשרת לי להיכנס למצולות האבק שמתחת לספה, כאן אין אפשרות כזאת. ברגע שהגעתם לקצה המוט – אין אפשרות לסובב את המברשת כך שגם גוף השואב או לפחות חלקו יוכל להזדחל אל מתחת לספות.

לפעמים 10 ס"מ זה דווקא לא מעט

 

תחזוקה

לטעמי, אחד ההבדלים בין מכשירים יקרים לזולים נעוצה בתחזוקה שוטפת. מכשירים זולים, בכל תחום דורשים תחזוקה שוטפת יותר מאשר המכשירים יקרים. התחזוקה של ה-FJ166A היא פשוטה למדי אם כי לפעמים מצריכה מעט יותר התעסקות מבשואבים היקרים יותר.

קודם אציין לטובה את מנגנון החלפת הפליטר. הוא מאוד פשוט והפעולה דורשת מס' שניות בודדות. "הכיף" מתחיל כשצריך לרוקן את המיכל שלו יש פתח ריקון בתחתיתו. הבעיה היא שחלק מהלכלוך "מתבצר" בין הפילטר למיכל ולא מוכן לצאת מבלי להשיב מלחמה ולכן הייתי צריך לפרק הפילטר. זה לא סוף העולם, ובשביל הסכום ששילמתי על השואב, אני מוכן לוויתורים מהסוג הזה.

גם את המברשת המסתובבת אפשר לפתוח ולנקות שזה מעולה. בעוד שפתיחת המברשת והוצאתה זו פעולה פשוטה, הדברים מתחילים להסתבך כאשר צריך להחזיר אותה למקום. למברשת יש 2 ריבועים שמעגנים אותה למקום ובנוסף היא צריכה להיתפס בתוך גומיה שאחראית על הסיבוב שלה. לא פעם קרה שלא הצלחתי לבצע את טקס החזרת המברשת למקום מפעם ראשונה, אבל שוב, בשביל 100$ זה מובן ומקובל. מה גם שהמנגנון בשואב החוטי שלי שעלה כמעט פי 2 יותר הוא זהה.

 

סיכום

כל עוד אנחנו זוכרים שה-FJ166A עולה 100$ אי אפשר לבוא אליו בתלונות מלבד. הוא לא נופל בתכונותיו ממתחרים בעלי מחיר זהה. ובסך הכל, הוא עושה את העבודה אך לא מספק את ההנאה או הקלות שבה הייתי רוצה שהדברים ייעשו.

האם הוא מהווה חלופה טובה לשואב החוטי או לשואבים אלחוטיים יקרים יותר? לטעמי לא וכדאי לחסוך עוד קצת בשביל לקבל חווית שימוש טובה יותר.

אז למי בכל זאת מתאים השואב של Alfawise? למי שיש כבר שואב חוטי טוב בבית והוא מחפש משהו קומפקטי יותר לכל מני אירועים בלתי מתוכננים שיכולים לקרות בבית או ברכב או למי שמעוניין בשואב אבק אלחוטי ונדר נדר שהוא לעולם לא ישלם יותר מ-100$ בעבור המוצר.

קישור לרכישה Alfawise FJ166A מאתר – גירבסט קישור כאן קופוני הנחה יעודכנו באתר דילז מומלץ לחפש קופונים גם באינדקס הקופונים לגירבסט אם התקציב מאפשר, מומלץ ללכת על ג'ימי JV51 מבית שאומי שמספק ביצועים טובים בהרבה 

יתרונות

 • איכות בנייה טובה
 • סוללה נשלפת
 • קל ונוח

חסרונות

 • מעמד השואב לא אסתטי או פרקטי
 • המברשת המסתובבת קטנה מדי לטעמי

היכן רוכשים?

קישור לרכישה Alfawise FJ166A מאתר – גירבסט קישור כאן קופוני הנחה יעודכנו באתר דילז מומלץ לחפש קופונים גם באינדקס הקופונים לגירבסט אם התקציב מאפשר, מומלץ ללכת על ג'ימי JV51 מבית שאומי שמספק ביצועים טובים בהרבה 

תגובות פייסבוק

נושא Yavgeni Feldman

בדוק גם את זה

שואב אלחוטי Dreame V9 מבית שיאומי – המלך החדש?

חוט – Out אלחוטי – In! לא עבר זמן רב מאז ששיאומי חדרו בכל הכוח …