בית / מוצרים נלווים / Xiaomi Router 3 – הראוטר של שיאומי הסוף לבעיות הקליטה? סקירה

Xiaomi Router 3 – הראוטר של שיאומי הסוף לבעיות הקליטה? סקירה

Xiaomi Router 3 – הראוטר של שיאומי הסוף לבעיות הקליטה? סקירה

מחיר: 29.99$ לגרסה האנגלית בגירבסט קופון: MIWIFIR קישור כאן

*נמצאו דיווחים ברשת על מספר משתמשים שהראוטר נעצר להם במכס בטענה שהוא משלב עבודה בתדר 5G ומצריך אישורים, יש לכם פייפאל כך שאתם מוגנים אבל תעשו חושבים אם אתם מעוניינים להזמין או לרכוש בארץ.

אם החלטתם לרכוש באינטרנט לבחור במשלוח בדואר רשום רגיל ולא עם חברות שליחויות.

Xiaomi Router 3

הגיע לידי הראוטר שיאומי 3 בגרסה האנגלית בדיוק בזמן שהכי הייתי זקוק לו, כבר מספר חודשים שאני סובל מאינטרנט זוחל בבית ומניתוקים והשיא הוא עליות וירידות מעצבנות ובלתי מתקבלות על הדעת במהירות לפי המצב רוח של הראוטר של הוט.

האמת שלא ציפיתי לשיפור כל כך גדול באינטרנט האלחוטי המחשבה שלי הייתה שמשהו פגום בתשתית אצלי בבית, המחשב שמחובר באופן קווי בקושי נמצא בשימוש והראוטר נמצא לידו בקצה של הבית.

החבילה

החבילה של ה-Xiaomi Router 3 הגיעה מאתר Gearbest במהרה בדואר רגיל, בתוך החבילה היה את הראוטר, חיבור לחשמל שמתאים לארץ וספרון הוראות, לא היה כבל רשת שזה קצת מבאס אבל מדובר בגרושים אפילו בארץ.

הגרסה האנגלית אומר שהוא תומך בממשק באנגלית ולא רק בסינית אפשר גם לתרגם את הגרסה הסינית למי שבא להתעסק אבל קחו בחשבון שעדכונים בגרסה הסינית עלולים למחוק את התרגום לכן מומלצת הגרסה האנגלית.

עיצוב ומראה כללי

ה- Xiaomi Router 3 מאוד מרשים, מעט גדול יותר ממה שחשבתי באורך וברוחב (19.5X13.1 ס"מ) אבל מצד שני הוא דק בצורה מדהימה רק 2.3 ס"מ בצד הכי עבה שלו מה שנותן לו מראה מאוד אלגנטי, עיצוב נקי ופשוט של שיאומי.

הראוטר מצוייד בארבעה אנטנות עליהן נדבר בהמשך

הראוטר נטול כפתורים לחלוטין, כל הגדרות מתבצעות דרך האפליקציה של הראוטר : Mi Router

החיבורים מאחור:

כפי שניתן לראות ישנה כניסת WAN אחת מצד ימין אליה נחבר את המודם או הראוטר הישן ו-2 יציאות LAN בלבד מה שאומר שלא ניתן לחבר באופן חוטי יותר מ-2 מכשירים, זה דיי מעט, ברוב הראוטרים יש לפחות ארבעה יציאות LAN, כאן שיאומי מגדירים באופן ברור את היעוד של הראוטר שמיועד יותר לעבודה אלחוטית.

החיבור הימני ביותר הוא כניסת החשמל לראוטר והחיבור הימני ביותר הוא כניסת USB שמאפשרת חיבור כונן נייד לרואוטר(ראו פירוט למטה)

חיבור הראוטר

החיבור של הראוטר מאוד פשוט, אני מנוי בחברת הוט ובגלל שהחיבור שלהם לרשת מתבצע דרך כבל אנטנה ולא דרך כבל רשת כמו בבזק נאלצתי לשמור על הראוטר של הוט פשוט כיביתי לו את ה-WIFI והוא כרגע משמש כמודם זה מאוד פשוט אם יש לכם ראוטר של הוט פשוט לחצו לחיצה ארוכה על הציור של WIFI עד שהמנורה בראוטר הישן תתכבה ואז הרשת האלחוטית לא תהיה זמינה עוד בראוטר הישן ולא תיצור לכם בלבול

הראוטר הישן של הוט – מתחברים לאחת מיציאות ה-LAN
מהראוטר הישן חברו את ה-LAN לכניסת ה-WAN ברואטר החדש (הימנית)

במידה ויש לכם בזק אתם יכולים לעשות בדיוק אותו דבר

הגדרה ראשונית

הגדרה הכי פשוטה שחוויתי מעולם, ישנם 2 דרכים להגדיר את הראוטר, דרך האפליקציה Mi Router או דרך מחשב רק התחברו דרך המכשיר שממנו תרצו להגדיר לוויפי שנוצר לכם בבית Xiaomi_xxxx  ועקבו אחר ההוראות המאוד פשוטות.

כל מה שעליכם לעשות זה לבחור שם וסיסמה וזהו הגדרתם את הראוטר, אם הסתבכתם יש הוראות יותר מפורטות בספרון ההוראות קישור כאן

אין צורך בחיבור פיזי של הראוטר למחשב או משהו כזה בכדי להגדיר אפשר להגדיר הכל אלחוטית.

מפרט טכני

חברה : Xiaomi
דגם: Mi Router 3
סוג: Router
סוגי החיבור : Ethernet,Wireless

dual band networks, 2.4GHz (300Mbps) and 5GHz (867Mbps)

MT7620A processor, 128MB SLC Nand Flash ROM, 128MB DDR2 RAM: Stable and reliable.
מהירות אלחוטי: 1167Mbps
מהירות קווי : 100Mbps
פרוטוקול רשת : IEEE 802.11ac
אלחוטי : Wireless AC
אבטחת רשת : WPA-PSK,WPA2-PSK
שטח כיסוי  : 100m
תמיכה : Android,IOS,Mac OS,Win 2000,Win vista,Win XP,Windows 7,Windows 8,Windows 8.1
LAN יציאות : 2 ports
תדר : 35-16KHz
DC Port: 5.5 x 2.1
Gain dBi: 5dBi,6dBi
מספר אנטנות : 4
מתח עבודה : 12V 1A
שפה : English
שליטה מרחוק – תומך

ביצועים

כפי שניתן לראות במפרט הראוטר תומך במהירות אלחוטית מקסימלית של 1167 מגה בייט לשניה שזה המון אבל שימו לב שבחיבור קווי תקבלו רק עד 100 מגה בייט לשניה כמובן שהכל תלוי במהירות החבילה שלכם, מה גם שיש לו רק 2 יציאות LAN לחיבור קווי.

לכן כבר ניתן לומר שהראוטר הזה הוא חיית WIFI שלא בדיוק מותאמת לחיבור קווי, מצד שני מי שצריך חיבור קווי כבר יכול להסתפק בראוטר של חברות התקשורת, וגם נזכיר שעדיין רוב האנשים אינם מנויים לחבילות תעבורה גדולות שמאפשרות יותר מ-100 מגבייט לשניה.

אצלי הראוטר נמצא במרחק של כ-10 מטר מהמחשב וחוויתי שיפור עצום במהירות של יותר מ- פי 2, מה שאפילו יותר משמעותי היא העובדה שהמהירות אחידה ולא עולה ויורדת החיבור יציב לאורך זמן גם כאשר מספר מכשירים מחוברים בו זמנית.

לפניי
אחריי

*שני המבחנים נערכו מספר פעמים עם תוצאה זהה באותו מחשב שמחובר אלחוטית לראוטר מרחק של 10 מטר.

ניתן לראות שיפור של יותר מ-פי2 במהירות ההורדה.

מבחינת מרחק קליטה הראוטר מסוגל לכסות בקלות טווח של 100 מטרים תוך שמירה על מהירות אחידה וגבוהה כמעט בכל הטווח.

אפליקציה והגדרות

כאמור כל ההגדרות לראוטר מתבצעות דרך האפליקציה או דרך הדפדפן בצורה פשוטה ונוחה, לאפליקציה יש מגוון רחב של פונקציות, באנדרואיד פשוט הורידו את האפליקציה Mi Router ופתחו חשבון Xiaomi Account לאחר מכן יתווסף לכם הראוטר ותוכלו לשחק עם ההגדרות.

חיבור כונן נייד לראוטר

אחת הפונקציות המעניינות של ה- Xiaomi Router 3 היא שיש לו כניסת USB שמאפשרת חיבור התקן חיצוני לדוגמה דיסק קשיח נייד, לאחר החיבור תוכלו לראות את תכולת ההתקן הנייד מהאפליקציה של שיאומי.

זו פונקציה מאוד מעניינת והיא בעצם מאפשרת לכם ליצור ענן ביתי שכל אחד מבני הבית יוכל לרוקן לתוכו את התמונות או את הקבצים החשובים לו בהתקן הנייד במהירות ובקלות, ניתן לגשת לקבצים מכל מקום גם כשאתם לא נמצאים על רשת ה-WIFI עם זאת לא מצאתי אופציה להעלות קבצים אל הכונן כאשר לא מחוברים ל-WIFI של הראוטר.

ניתן לראות שהראוטר מזהה את הכונן שחיברתי אליו בנפח 1 טרה בייט

לסיכום

ה- Xiaomi Router 3 הוא מסוג הדברים שאמרתי לעצמי איך לא היה לי אותו קודם, כל כך הרבה זמן אני סובל מרשת אלחוטית לא יציבה בבית והראוטר הזה שינה לחלוטין את חווית הגלישה בבית.

לעיתים אני שומע על אנשים שחוששים מהקרינה הגבוהה של ראוטר עוצמתי עם 4 אנטנות , אם כי יש לזכור שראוטר חלש אשר נאבק לספק קליטה לכל קצוות הבית מתאמץ הרבה יותר וכתוצאה מכך לא בטוח שהראוטר החלש שלכם מקרין פחות.

בקיצור- קניה מוצלחת ביותר!

מחיר: 29.99$ לגרסה האנגלית בגירבסט קופון: MIWIFIR קישור כאן

 *נמצאו דיווחים ברשת על מספר משתמשים שהראוטר נעצר להם במכס בטענה שהוא עובד בתדר 5G ומצריך אישורים, יש לכם פייפאל כך שאתם מוגנים אבל תעשו חושבים אם אתם מעוניינים להזמין או לרכוש בארץ.

אם החלטתם לרכוש באינטרנט לבחור במשלוח בדואר רשום רגיל ולא עם חברות שליחויות.

סיכום

עיצוב
קישוריות חוטית
קישוריות אלחוטית
ביצועים
ממשק ופיצ'רים
User Rating: Be the first one !

תגובות פייסבוק

נושא GeekBuy

בדוק גם את זה

משקפיים אנטי אור כחול שיאומי – סקירה והתרשמות

האור הכחול אם אתם יושבים שעות על מחשב, טאבלט, או סמארטפון בטח שמתם לב שהעיניים …