בית / מוצרים נלווים / מארז לדיסק קשיח – סקירה של מגוון סוגים למגוון שימושים

מארז לדיסק קשיח – סקירה של מגוון סוגים למגוון שימושים

מארז לדיסק קשיח – סקירה של מגוון סוגים למגוון שימושים

מארז לדיסק קשיח

בכתבה זו נעשה סקירה לארבעה מארזים לכוננים כולם מיועדים לכוננים מסוג SATA 3 בגודל 2.5 אינץ' זהו הכונן הנפוץ ביותר בקרב המחשבים הניידים, בעוד כוננים בגודל 3.5 אינץ' מיועדים יותר למחשבים נייחים

מה זה מארז לדיסק קשיח ולמה צריך אותו?

מארז לדיסק קשיח הוא כיסוי עם מקום אחסון בגודל מותאם לגודל הכונן במקרה שלנו 2.5 אינץ' ובעל יציאת USB בדרך כלל מסוג 3.0 מה שאומר שרכיב שאמור להיות פנימי בתוך המחשב הפך להתקן חיצוני לכל דבר.

הדבר מאפשר לנו להשתמש בכל כונן SATA ככונן חיצוני לכל דבר שאלו בדרך כלל נמכרים בהרבה יותר כסף.

אפשר גם לחבר כונן SATA 3 מסוג SSD ובכך להשיג כונן נייד במהירות מטורפת במעט מאוד כסף.

מארז לדיסק קשיח

כפי שניתן לראות בתמונה זה בגדול הרעיון, הכונן מצד שמאל נכנס בתוך המארז מצד ימין עם יציאת ה-USB 3.0 ובעצם הופך אותו לכונן גיבוי נייד כמו אלו שנמכרים בהרבה מאוד כסף, כך ניתן גם לרכוש כונן קשיח אמין וטוב מחברה טובה ואמינה כמו במקרה הזה WD בנפח 1TB שעולה בערך 250 שקל, ומארז בכמה דולרים בודדים וסגרנו כל כונן גיבוי 1TB במחיר ללא תחרות.

אז בכתבה הזו אכיר לכם מספר מארזים מהשוק הסיני, חלקם פשוטים מאוד ועושים בדיוק את מה שצריך וחלק עם מעבר ואפילו הרבה מעבר.

ORICO 2139U3

קישור למארז לחצו כאן קופון: GBORICOT מחיר: 6.65$

אז נתחיל מהמארז לדיסק קשיח של ORICO, מארז בעלות של כמה דולרים בודדים המארז עצמו שקוף לחלוטין! זה מראה מאוד חדשני ואני אישית מאוד אוהב, זה למי שלא מעוניין להסתיר את העובדה שהוא משתמש בדיסק קשיח רגיל בתור התקן חיצוני אלא אפילו למי שרוצה להתגאות בזה!

המארז מגיע עם כבל USB 3.0 מאוד קל לשימוש ועושה מצויין את מה שצריך לעשות, רק חברו וזהו זה יש לכם כונן חדש במחשב.

החסרונות שיכולות לעלות ממארז שכזה הם שהוא לא כל כך בנוי למחוץ לבית קרני שמש ודיסקים קשיחים הם בטוח לא חברים לכן זה יפה על השולחן ליד המחשב ונראה מאוד מרשים אבל לא ליציאה החוצה בטח שלא חשיפה לשמש.

קישור למארז לחצו כאן קופון: GBORICOT מחיר: 6.65$

Blueendless BS – MR23L

קישור למארז לחץ כאן

מארז אלגנטי ויותר בנוי להיות נייד, מה גם שאין צורך בכבל כי לכונן הזה של Blueendless יש כבל USB 3.0 מובנה בתוכו אשר נשלף ממקום מיועד בכונן רעיון נחמד ומאוד שימושי מבחינת איכות בניה לא הטופ של הטופ אבל בהחלט מפעיל דיסק קשיח בצורה טובה

קישור למארז לחץ כאן

סיכום ביניים

מי שמעוניין במארז לכונן שהולך להישאר בבית לכו על ה-ORICO 2139U3 מי שרוצה כונן שיהיה לו יותר נייד יכול ללכת על ה-Blueendless BS – MR23L

Blueendless BS – KEY25 – מארז מאובטח לכונן

קישור למארז המאובטח לחצו כאן מחיר:19.99$ קופון: BBSK25

אז המוצר הזה ממש מעניין, קודם כל לא מדובר במארז רגיל אלא במארז מאובטח שלא יתן למי שלא יודע את הסיסמה לגשת לקבצים, הפרונט של המארז מצויד במספרים נוחים ולחיצים להפליא שבאמצעותם ניתן להזין את הסיסמה, לקבוע סיסמה חדשה וכל מה שצריך.

מבחינת הבניה לא רע בכלל הכל בנוי מאלומיניום ואפילו יש לו קייס מסיליקון שמגן עליו כאן נראה שבאמת מדובר במארז שמיועד לנשיאה לכל מקום ואפילו יכול לספוק מכות פה ושם.

בפנים כמובן יש מקום לכונן SATA 3 בגודל 2.5 אינץ'

מה שפחות נוח ובטח תוכלו גם להבין אותו מיד אחרי ההסברים זה להבין איך הדבר הזה עובד, הספר הוראות שלו בסינית ונאלצתי לסרוק את הספר הוראות עם הסורק של גוגל ולתרגם אותו לאנגלית:) למזלכם אני כבר עשיתי את זה ואחרי שיודעים זה באמת לא מסובך לכן אצרף הסברים:

הוראות הפעלה

  1. לפני החיבור למחשב לחצו על מקשים 1 ו-3 ביחד
  2. חברו את המכשיר למחשב כשאתם עדיין לוחצים
  3. המשיכו ללחוץ למשך 20 שניות ואז עזבו
  4. לחצו על סולמית למשך 5 שניות ואז עזבו
  5. בחרו קוד בעל ארבע ספרות
  6. לחצו על אנטר פעמיים
  7. זהו, לאחר הקשת הקוד ואז פעמיים אנטר וזהו, המחשב יזהה את הכונן החדש.

זה בהחלט נחמד ועובד טוב, גם לאחר ניתוק המכשיר מהמחשב המכשיר זוכר את הסיסמה שהגדרתם ולא יתן לאף אחד לגשת לקבצים.

קישור למארז המאובטח לחצו כאן מחיר:19.99$ קופון: BBSK25

Blueendless BS – U25AWIFI

לרכישת המארז החכם קישור כאן מחיר:36.99$ קופון: BBSU25

אז הגענו למוצר הכי מעניין של הכתבה ובשבילו ציינתי את המילה "הרבה מעבר" בתחילת הכתבה, אז הדבר הזה הוא פשוט יכול לעשות הכל, יש לו כניסה לכונן SATA 3 בגודל 2.5 אינץ' יש לו סוללה מובנית בנפח 4000 מיליאמפר! וויפי מובנה ואפילו כניסת LAN אתם רק יכולים לדמיין מה אפשר לעשות על המארז הזה שהמילה היותר מתאימה לו היא אולי שרת נייד.

יכול לשמש כראוטר, כסוללה ניידת, כנקודה חמה, כדיסק קשיח חיצוני וגם אלחוטי! בזכות הסוללה המארז הזה יכול להפעיל את הכונן גם ללא חיבור לחשמל ובכך מתאפשרת גישה לקבצים אלחוטית ללא שום כבר וללא כל מקור חשמל חיצוני!

בקיצור, למכשיר הזה מגיע סקירה שלמה משל עצמו שתשוחרר בדיוק כשאסיים לעבור על כל האופציות של המכשיר המטורף הזה שנקרא Blueendless BS – U25AWIFI

בכדי לחבר את כונן ה-SATA יש להוציא את המכסה האחורי היכן שנמצאת הסוללה, להוציא את הסוללה ואז לפרק את הברגים מאחור כ-6 ברגים ואז ייחשף בפניכם חיבור ה-SATA

בחלק הקדמי ניתן לראות את אינדיקציית הסוללה ובחזית את כל החיבורים

משמאל כפתור RESET לידו כניסת ההטענה\יציאת USB 3 לידה כניסת LAN ומימין USB בגודל מלא

בהמשך אכתוב סקירה מקיפה על המכשיר הזה ועל היכולות שלו.

לרכישת המארז החכם קישור כאן מחיר:36.99$ קופון: BBSU25

סיכום

מארז לדיסק קשיח יכול להגיע במגוון וריאציות מעניינות כפי שראיתם ובהחלט יכול לעזור ולחסוך כסף חקרנו כאן ארבעה מארזים מהשוק הסיני שבהחלט יכולים לתת מענה זול וטוב למגוון שימושים.

אם יש לכם שאלות מכל סוג על אחד מהמוצרים שראיתם כאן בכתבה או כל מוצר אחר אתם מוזמנים לשאול כאן בתגובות או בקבוצת הפייסבוק קישור כאן

 

 

תגובות פייסבוק

נושא GeekBuy

בדוק גם את זה

משקפיים אנטי אור כחול שיאומי – סקירה והתרשמות

האור הכחול אם אתם יושבים שעות על מחשב, טאבלט, או סמארטפון בטח שמתם לב שהעיניים …

כתיבת תגובה