בית / מדריכים / מדריך לשחרור רחפן מהמכס

מדריך לשחרור רחפן מהמכס

מדריך לשחרור רחפן מהמכס

מדריך לשחרור רחפן מהמכס

איך לשחרר רחפן מהמכס? הרבה אנשים חוששים להזמין רחפנים בשל העובדה שלפעמים המכס דורשים אישור ליבוא הרחפן ממשרד התקשורת, האמת היא שהרחפן הוא לא הבעיה, אלא השידור וידאו:

 • תדר שידור וידאו 2.4Ghz – חוקי ליבוא, על פי מה שידוע לא הרחפנים האלו בכלל לא אמורים להיעצר במכס כי חוקי ליבא אותם אך כמו שאתם מכירים את המדינה רוויית הבירוקרטיה שלנו לפעמים הם רוצים לוודא שאכן השידור בתדר שהוא מותר ולכן מבקשים ממכם למלא טפסים עם נתונים מתאימים שנפרט בהמשך
 • תדר שידור וידאו 5.8Ghz\5G – לא חוקי ליבוא ואם נתפס במכס אז אין דרך שידועה לי לפחות לשחרר אותו לא הייתי ממליץ לאף אחד לנסות ליבא רחפן כזה חבל על הכסף והכאב ראש.
 • חלק מרחפני DJI –  ספארק לדוגמה מכבים את התדר האסור ברגע שהם מזהים שהם בארץ ולכן מותר ליבוא אותם קישור להסבר על הספארק

מדריך זה יעזור לכם בשחרור רחפן שהוידאו שלו משדר בתדר 2.4Ghz שזהו התדר המותר ליבוא המדריך עוסק בשחרור רחפן שמחירו אינו עולה על 75$ שזהו רף המכס גם אם מחירו עולה על 75$ הפרוצדורה היא אותה פרוצדורה מלבד העובדה שתשלמו גם מיסי יבוא על הרחפן על פי החוק.

אני חייב לציין שאולי זה נשמע ארוך ומפרך אבל באמת שזה לא כזה נורא, אם אתם מזמינים רחפן עם שידור על תדר 2.4 לרוב גם הוא לא יתקע במכס אבל במקרה שכן זה הליך לא מסובך במיוחד והדבר היחידי שאולי קשה פה זה להשיג פקס זמין שתוכלו לשלוח ממנו פקס ולקבל בחזרה את האישור.

על פי הניסיון שלי עם כל הרחפנים שהזמנתי עד היום בדרך כלל הגדולים יותר נתפסים עם הקטנים לרוב אין בעיה.

טיפים טרום רכישה

 • אם בחרתם כשיטת משלוח חברת שליחויות DHL\ARAMEX וכל חברת שליחויות אחרת כנראה שיתווספו לכם עלויות אחסנה ושחרור גבוהות לכן מומלץ להזמין עם דואר רשום בלבד גם אם מוצע לכם משלוח מהיר חינם.
 • חפשו קופון הנחה לפני הרכישה באתר הקופונים שלנו דילז קישור כאן

עדכון 9.6.18:

רשימת רחפנים שפירסם משרד התקשורת שכבר קיבלו אישור קישור כאן

איך לשחרר רחפן מהמכס?

 1. ביצעתם הזמנה באתר כלשהו על רחפן כמובן מוודאים שהתדר הוא 2.4
 2. מקבלים מספק מעקב של משלוח הפריט מהמוכר\חנות שמשם רכשתם
 3. עוקבים אחרי הפריט באתר של הדואר:מעקב משלוחים דואר ישראל קישור
 4. במידה והרחפן מגיע אין צורך לעשות כלום כמובן
 5. במידה ומספר המעקב של הרחפן באתר דואר ישראל מראה את הסטטוס : "הפריט מעוכב במכס נשלחה הודעה ראשונה לנמען לצורך שחרור הפריט:" אז אתם בעצם יודעים שיש צורך להתחיל לפעול, מרגע שראיתם את הסטטוס הזה יש לכם ב-21 יום לשחרר את הפריט ללא עלות, אחרי שיעברו 21 ימים תצטרכו לשלם דמי אחסנה על סך 10 ש"ח ליום מצב שאנחנו לא רוצים להגיע אליו ואין גם שום סיבה שזה יקרה 21 יום זה די והותר לשחרור הרחפן.
 6. מורידים את ההמסמך הזה:נספח ו' לשחרור ציוד אלחוטי מהמכס חד פעמי– *הדף שאתם צריכים למלא הוא הדף הראשון בלבד.
 7. אופן מילוי הפרטים מדריך לשחרור רחפן מהמכס:
 • סעיף 1: מלאו את הפרטים שלכם במדוייק הכי חשוב הוא מספר הפקס יש למלא מספר פקס זמין אליו תקבלו את האישור חזרה
 • סעיף 2: אם קיבלתם בדואר את ההודעה הראשונה (לא חייבים להמתין לה) אז מלאו את שמו של עמיל המכס שכתוב לכם על המכתב אם לא השאירו ריק או שתתקשרו למכס לברר: 03-9421730
 • סעיף 3: כמה שיותר פרטים על הרחפן והשלט דגם וכל מה שיש, במספר פריט מכס לרשום את מספר המעקב
 • סעיף 4: למלא בשטר מטען את המספר מעקב שוב
 • סעיף 5: להקיף את סעיף ז' כמובן רק אם באמת אתם מיבאים את הרחפן לצרכים אישיים ולצורכי הנאה אישית לרשום את זה, אם אתם מייבאים את הרחפן לכל מטרה אחרת המדריך הזה לא בשבילכם.
 • סעיף 6 חשוב ביותר!: הנכם מתבקשים לצרף מידע טכני של השלט, מה שאני עשיתי זה העתקתי את הפירוט הטכני מהאתר שממנו הזמנתי את הרחפן,תוסיפו בדף נפרד כמה מחידע שתוכלו, צרפו גם את הקישור לאתר ששמנו רכשתם תערכו את הכל ככה על דף נפרד וצרפו אותו לדף האישור-*יתכן ותצטרכו להוסיף עוד פרטים ואז ניתן לפנות לאתר שממנו קניתם לקבלת פרטים נוספים, אני אישית לא נתבקשתי בפרטים נוספים מלבד הפרטים שהופיעו באתר ממנו רכשתי את הרחפן. בנוסף, יש לצרף את חשבונית הרכישה מ-Paypal

כמעט סיימנו , אחרי שסיימתם את מילוי הטופס יש לפקסס אותו למספר שרשום למעלה בדף מצד ימין 5198103 –03 ולהמתין לאישור המיוחל באותו פקס שמילאתם בסעיף 1.

ישנה אפשרות לשלוח את הטפסים למייל אך האישור ממשרד התקשורת תמיד מתקבל בפקס בלבד!! מייל:

requests@moc.gov.il או ishurwifi@moc.gov.il

כמו שאמרתי יתכן והפרטים ששלחתם לא הספיקו ולכן יכול להיות שתידרשו במסמכים נוספים של נתונים טכניים אך על פי הניסיון שלי לא הייתה אף פעם בעיה ודרישה מוגזמת כלשהי.

עדכון 9.6.18:

נראה משרד התקשורת בשעה טובה עבר למערכת מקוונת לבקשת אישורי יבוא אישי לרחפנים מקור כאן את הטופס המקוון ניתן להגיש בקישור כאן עדיין אין לי מושג אם זה יעיל יותר או פחות אבל נראה שיש כוונה לפחות לפשט את התהליך, מוזמנים לספר לנו בתגובות אם עשיתם וזה עבד.

חדש– אישור הרשות התעופה האוירית\משרד התחבורה -בעיקר למזמינים דרך DHL

עדכון חשוב!!! החל מאוקטובר 2016 חלק מהרחפנים נדרשים באישור של רשות שדות התעופה בנוסף או במקום משרד התקשורת, למייטב הבנתי כל רחפן מעל 300 גרם נדרש באישור מסוג זה.

טופס מקוון-קישור כאן

 • אם נדרשתם לאישור מרשות שדות התעופה עליכם למלא ולעקוב אחר ההוראות המוסברות היטב בקישור הבא – קישור כאן
 • סמנו -יבוא אישי כמובן במידה ואתם אכן מיבאים את הרחפן לשימוש אישי
 • זהו טופס מקוון, זו הדרך הקלה ביותר לקבל את האישור במהרה, מילוי הטופס מאוד פשוט רק מלאו את הפרטים שלכם ואת מספר המעקב של הרחפן
 • בלשונית של "פרטיי טובין" תידרשו לבחור את סוג כלי הטיס, במידה והזמנתם רחפן בחרו "כטב"ם מתחת ל-30 קילו" בנוסף תידרשו להמציא מספר פרט מכס, משמע מספר המייצג רחפן על פי המכס המספר הוא: 880220306 מספר זה נכון ורלוונטי לכל רחפן (המספר נלקח מכאן)
 • בלשונית 5 אתם נדרשים לצרף דף עם הנתונים של הרחפן- ניתן להשתמש באותו דף שהשתמשתם למשרד הקשורת
 • חשוב מאוד!! בלשונית 5 להוריד את המסמך הזה: קישור כאן שזו הצהרה שאתם אכן משתמשים ברחפן למטרות פנאי וספורט, למסמך מצורפים חוקים כללים חשובים להטסת רחפנים לכן חשוב מאוד לחתום על המסמך ולצרף אותו גם באחת משורות הצרופה

לאשר שליחה של הטופס ולאחר יומיים שלושה תקבלו מייל עם אישור מרת"א, לפעמים חברות כמו DHL אינן מסתפקות במספר אישור ודורשות את האישור עצמו, לכן לאחר שקיבלתם אישור להתקשר כוכבית 8440 שלוחה 2 או 3 ולבקש לשלוח את האישור עצמו למייל.

כל המידע נלקח מהאתר של רת"א קישור כאן

רשות התעופה דווקא מעודדת את הוצאת האישור לפני שהרחפן נשלח לארץ – זה יחסוך לכם הרבה כאב ראש

יש את האישור ביד מה עושים?

מזל טוב! קיבלתם אישור ליבוא רחפן ממשרד התקשורת עכשיו כל שנשאר לעשות זה לגשת לסניף המכס שבו תקועה החבילה ולשחרר את הרחפן, יש להגיע עם אישור היבוא ועם חשבונית הקבלה מ-Paypal, לחלופין ניתן גם לפקסס להם את האישור והחשבונית והם יעבירו את זה לסניף הדואר הקרוב לביתכם.

מיילים של המכס להעברת האישור שקיבלתם ממשרד התקשורת:

MatiSr@taxes.gov.il
HalaAm@taxes.gov.il

מספר טלפון של המכס- 03-9421730 תתקשרו כדי לדעת את הפקס

מדריך לשחרור רחפן מהמכס – מהמדריך נכתב על פי ניסיון בלבד ולא על פי ידע מקצועי כלשהו לכן הכל בגדר המלצה בלבד, על פי מספר פעמים שנתקע לי רחפן ופעלתי כך הרחפן שוחרר ללא בעיה.

לשאלות התייעצויות עדכונים וקופוני הנחה שווים הצטרפו לקבוצת הפייסבוק קישור כאן או לקבוצת הפייסבוק החדשה GeekCopter העוסקת רק ברחפנים ומוצרים בשלט רחוק קישור כאן

מדריך לבחירת רחפן ומידע חשוב בנושא קישור כאן

אתרים מועדפים עלי להזמנת רחפנים:

Geekbuying

Gearbest

banggood

לרחפנים המומלצנים שלנו: לחץ כאן על רובם יש סקירות

תגובות פייסבוק

נושא GeekBuy

בדוק גם את זה

Gearbest – גירבסט – טיפים טריקים קופונים ומדריך שימוש

קצת על Gearbest Gearbest.com – גירבסט זהו אתר קניות סיני מוביל מאוד בעולם בעיקר באירופה, ומאוד …

4 תגובות

 1. היי
  הזמנתי פנטום 3 סטנדרט ללא ידיעה שהוא משתמש בתדר 5.8 האסור בישראל. ידעתי שהפנטום משווק כאן אז לא חשבתי שיש הבדל בתדרים בין הגרסאות.
  מה אפשר לעשות במקרה כזה כדי בכל זאת לשחררו?
  או, מישהו יודע איך איביי מתייחסים למצב שכזה במידה והרחפן מוחזר למוכר?
  אשמח לכל עיצה ועזרה בנושא.
  תודה!

כתיבת תגובה