בית / מדריכים / מדריך לשחרור סטרימר מהמכס
מדריך לשחרור סטרימר מהמכס
מדריך לשחרור סטרימר מהמכס

מדריך לשחרור סטרימר מהמכס

מדריך לשחרור סטרימר מהמכס

מדריך לשחרור סטרימר מהמכס

מי שהזמין סטרימר מחו"ל ייתכן ונתקל בבירוקרטיה ביבוא אישי של סטרימרים (לשימוש אישי כמובן), הבעיה נובעת מהתדרים האלחוטיים שבהם עובד האינטרנט האלחוטי של הסטרימר, ישנם תדרים אלחוטיים האסורים לשימוש בישראל.

רוב הסטרימרים לא נדרשים באישור ואלו שכן לרוב כן מקבלים אישור לייבוא אבל כן מדובר בהליך בירוקרטי קטן בכדי להשיג את האישורים הנדרשים, במדריך זה ננסה לפרט את התהליך ולהסביר מה נדרש.

על פי דיווחים של אנשים הסטרימרים נעצרים באופן אקראי במכס כאשר אם הזמנתם דרך חברת משלוחים הסיכוי שידרשו ממכם אישור ממשרד התקשורת גדול מאשר אם הזמנתם את הסטרימר בדואר רשום רגיל, אז בתור הערה מקדימה למדריך ממליץ לבצע שילוח באמצעות דואר רשום רגיל ולא עם חברת משלוחים ולא רק בגלל הסיכוי לדרישת אישורים אלא בעיקר בגלל עמלות השחרור והאחסון הגבוהות שתידרשו במידה ותצטרכו לארגן גם את האישור המדובר ממשרד התקשורת.

מה מותר ומה אסור?

הבעיה העיקרית היא שרוב הציבור אינו מבין בתדרים ולא יודע מה מותר ומה אסור, הדרך הפשוטה ביותר היא להסתכל במפרט הטכני ופשוט להשוות מול המסמך שמפורסם באתר משרד התקשורת קישור כאן.

אם לא מופיע מספיק פירוט באתר שממנו הזמנתם חפשו בגוגל את הדגם של הסטרימר בצירוף המילה Manual או משהו בסגנון.

בשונה מרחפנים שבהם נאסר השימוש בתדר 5G כולו, בציוד אלחוטי שנעשה בו שימוש אישי בתוך מבנה יש החרגות המופיעות במסמך בפסקה הקודמת ולכן הרבה סטרימרים כן מותרים ליבוא.

איך יודעים אם צריך אישור משרד התקשורת?

 1. בודקים האם המפרט מהווה בעיה מול התדרים המותרים בישראל ומזמינים סטרימר מתאים באינטרנט
 2. עוקבים אחרי סטטוס המספר מעקב\מחכים ליצירת קשר של חברת המשלוחים. מעקב משלוחים דואר ישראל קישור
 3. אם הפריט מגיע אין צורך לעשות דבר.
 4. אם הסטטוס משתנה ל-"הפריט מעוקב מכס נשלחה הודעה ראשונה לנמען לצורך שחרור הפריט" תדעו שכנראה אתם נדרשים להוציא אישור של משרד התקשורת. מרגע שראיתם את הסטטוס הזה יש לכם ב-21 יום לשחרר את הפריט ללא עלות, אחרי שיעברו 21 ימים תצטרכו לשלם דמי אחסנה על סך 10 ש"ח ליום מצב שאנחנו לא רוצים להגיע אליו ואין גם שום סיבה שזה יקרה 21 יום זה די והותר לשחרור הסטרימר.

איך לשחרר סטרימר מהמכס?

 1. מורידים את ההמסמך הזה:נספח ו' לשחרור ציוד אלחוטי מהמכס חד פעמי– *הדף שאתם צריכים למלא הוא הדף הראשון בלבד.
 2. אופן מילוי הפרטים מדריך לשחרור סטרימר מהמכס:
 • סעיף 1: מלאו את הפרטים שלכם במדוייק הכי חשוב הוא מספר הפקס יש למלא מספר פקס זמין אליו תקבלו את האישור חזרה
 • סעיף 2: אם קיבלתם בדואר את ההודעה הראשונה (לא חייבים להמתין לה) אז מלאו את שמו של עמיל המכס שכתוב לכם על המכתב אם לא השאירו ריק או שתתקשרו למכס לברר: 03-9421730
 • סעיף 3: כמה שיותר פרטים על הסטרימר דגם וכל מה שיש, במספר פריט מכס לרשום 85437059 זהו מספר פרט מכס של סטרימרים לקוח מהאתר של רשות המיסים.
 • סעיף 4: למלא בשטר מטען את המספר מעקב שוב
 • סעיף 5: להקיף את סעיף ז' כמובן רק אם באמת אתם מיבאים את הסטרימר לצרכים אישיים, אם אתם מייבאים את הסטרימר לכל מטרה אחרת המדריך הזה לא בשבילכם.
 • סעיף 6 חשוב ביותר!: הנכם מתבקשים לצרף מידע טכני של הסטרימר, מה שאני עשיתי זה העתקתי את הפירוט הטכני מהאתר שממנו הזמנתי את הסטרימר,תוסיפו בדף נפרד כמה מידע שתוכלו, טווח תדרים וכל זה צרפו גם את הקישור לאתר ששמנו רכשתם תערכו את הכל ככה על דף נפרד וצרפו אותו לדף האישור-*יתכן ותצטרכו להוסיף עוד פרטים ואז ניתן לפנות לאתר שממנו קניתם לקבלת פרטים נוספים.
 • בנוסף, יש לצרף את חשבונית הרכישה מ–Paypal

כמעט סיימנו , אחרי שסיימתם את מילוי הטופס יש לפקסס אותו למספר שרשום למעלה בדף מצד ימין 519810 – 03 ולהמתין לאישור המיוחל באותו פקס שמילאתם בסעיף 1.

זמן משוער לקבלת אישור הוא עד 10 ימי עסקים לכן הקדימו והוציאו את האישורים מהר ככל האפשר.

ישנה אפשרות לשלוח את הטפסים למייל אך האישור ממשרד התקשורת תמיד מתקבל בפקס בלבד!! מייל:

requests@moc.gov.il או ishurwifi@moc.gov.il

יש את האישור ביד מה עושים?

מזל טוב! קיבלתם אישור ליבוא סטרימר ממשרד התקשורת עכשיו כל שנשאר לעשות זה לגשת לסניף המכס שבו תקועה החבילה ולשחרר את הסטרימר, יש להגיע עם אישור היבוא ממשרד התקשורת ועם חשבונית הקבלה מ-Paypal, לחלופין ניתן גם לפקסס להם את האישור והחשבונית והם יעבירו את זה לסניף הדואר הקרוב לביתכם.

מיילים של המכס להעברת האישור שקיבלתם ממשרד התקשורת:

tale@customs.mof.gov.il
davids@customs.mof.gov.il

מספר טלפון של המכס- 03-9421730 תתקשרו כדי לדעת את הפקס

 • מדריך לשחרור סטרימר מהמכס – המדריך נכתב על פי ניסיון בלבד ולא על פי ידע מקצועי כלשהו, המדריך נכתב בכדי לעזור לאנשים לפשט את ההליך של הוצאת האישור ולא מהווה תחליף לבירור מול גורמי החוק ומעקב אחר העדכונים באתר משרד התקשורת קישור כאן.

אם מצאתם טעות במדריך לשחרור סטרימר מהמכס או אם יש לכם הצעות לשיפור אשמח אם תגיבו למטה:)

לשאלות התייעצויות עדכונים וקופוני הנחה שווים הצטרפו לקבוצת הפייסבוק קישור כאן

קטגוריית סטרימרים באתר קישור כאן

אתר גיקופון לקופוני הנחה והשוואת מחירים קישור כאן

 

תגובות פייסבוק

נושא GeekBuy

בדוק גם את זה

ערעור מכס

איך לערער על תשלום מכס? מדריך ערעור מכס

ערעור מכס איך לערער על תשלום מכס? מדריך ערעור מכס – המכס רוצה תשלום גבוהה …

כתיבת תגובה